Güncel iş ilanları arasında talip edilebilen kamu personel alımları MyMemur aracılığıyla takip edilebilir. Sitemizin Memur Alımı kategorisinden bu ilanlar takip edilebileceği gibi İŞKUR İş İlanları kategorimizi ziyaret ederek de pek çok iş ilanına ulaşabilirsiniz.

Memur Alımları

Kamu kurumlarının ve kuruluşlarının yaptığı memur alımları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre gerçekleştirilir. Kamudaki tüm kurumlar kadrolarına çeşitli mesleklerden memur alımları yaparlar. Her kurum kendi özel şartlarını açık pozisyona ve kademeye göre belirleyerek yayınlar. Güncel iş ilanları arasında talip edilebilen kamu personel alımları MyMemur aracılığıyla takip edilebilir. Sitemizin Memur Alımı kategorisinden bu ilanlar takip edilebileceği gibi İŞKUR İş İlanları kategorimizi ziyaret ederek de pek çok iş ilanına ulaşabilirsiniz.

Memur Alımları Kategorisinde Neler Var?

MyMemur Memur Alımları kategorisinde kamuda görev yapmak üzere işe alınacak olan binlerce kişiyi ilgilendiren 2020 memur alımı ilanları güncel olarak yer alır. İlanların yayınlandığı sayfalarda o ilana dair tüm detaylardan akıcı ve anlaşılır şekilde bahsedilir. Böylece kamudaki açık pozisyonlar için verilen 2020 iş ilanları ile ilgili başka bir araştırma yapmanıza gerek kalmaz. İlan detayları MyMemur ziyaretçileri için en doğru şekilde düzenlenerek sunulur.

Memur alımları yapılacak olan kadrolara iş başvurusu yapmak isteyenler bu sayfalarımızdan başvuru şartlarını, açık pozisyon için kaç kişinin işe alınacağını, başvuruların hangi tarihte başlayıp hangi tarihe kadar devam edeceğini öğrenebilirler. İlanı yayınlayan kurumun o ilan için belirttiği ve kamu personel alımları ile ilgili olan herkesin bilmesi gereken tüm bilgiler yayınladığımız memur alımları ilanlarındadır. Devlet kadrosuna öğretmen alımları da MyMemur sayfalarından ulaşılabilen ilanlar arasındadır. 2020 MEB personel alımları ile ilgilenen öğretmen adayları gibi pek çok meslek sahibi kişiler için kurumların ilanlarını yayınlamaktayız.

2020 MEB Personel Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan memur alımları MyMemur sayfalarından izlenebilir. 2020 MEB personel alımları güncel olarak sizin için takip edilmekte ve detaylarıyla beraber yayınlanmaktadır. MEB iş ilanları ile ilgileniyorsanız sayfalarımızı ziyaret edebilir, başvuru sürecinin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Tüm ilanlarda hangi şartlarda kamu personel alımları gerçekleştireceğini, MEB bünyesinde görev verilmek üzere hangi kadroya, hangi pozisyona kaç kişinin alınmasının planlandığı gibi bilgiler yer alır. Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı yapılacak olan pozisyonlar hangileri olduğu hakkındaki bilgiler MyMemur sayfalarından bilgi edinilebilir. MEB personel alımı başvuru formu gibi başvuru sırasında gerekli olan belgelere nasıl ulaşılacağı da sayfalarımızda yer alan

Kamu Personel Alımları Hangi Kurumlar Tarafından Yapılır?

Memur alımları her kurum tarafından kendi bünyesinde gerçekleştirilir. Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ilanlarının diğerlerine göre daha çok olmasının nedeni öğretmen alımları ilanlarının da bu kategoride yer almasıdır. Ayrıca diğer tüm bakanlıklar tarafından merkez ve taşra teşkilatlarında görev verilmek üzere kamu personel alımları yapılmaktadır. Devlet üniversiteleri, kamu bankaları, devlet üniversitelerinin hastaneleri, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü, Çocuk Esirgeme Kurumu, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yüksek Seçim Kurulu gibi devlet kurumları tarafından memur alımları yapılır ve ilan edilir. Kamu personel alımları yapan kurumlar arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Gümrük Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, KİT olarak kısaltılan Kamu İktisadi Teşebbüsleri kamu personel alımları da sıkça yer alır. Polis olmak isteyenlerin EGM memur alımları için başvuru yapması gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine görev verilmek üzere gerçekleştirilen alımlarla ilgili kamu personel alımları sayfalarına da MyMemur aracılığıyla ulaşılabilir, başvuru şartları doğrultusunda hareket edilerek bu memur alımları ilanlarına başvuru yapılabilir.

Kamu kurumları arasında olan SSK, ÖSYM, YÖK, İŞKUR, ARDEB, TÜBİTAK VE BİLGEM gibi kurumlar tarafından da memur alımları ilanlarının sıklıkla yayınlandığı bilinir.

Ayrıca PTT memur alımı ilanları da çok rağbet gören ve binlerce kişi tarafından takip edilen kamu personel alımları arasındadır. PTT memur alımı ile ilgilenenler de bu ilanlara MyMemur kategorilerinden erişerek başvuru şartlarını öğrenebilirler.

Memur Alımları Eğitim Şartları Nelerdir?

Kamu personel alımları bütün devlet kurumları tarafından yapılır. Memur alımları sırasında kadrolara göre mezuniyet şartları da değişir. Lisans memur alımı yapan kurumların iş ilanlarına üniversite mezunu olan ve 4 yıllık lisans eğitimi almış olan kişiler başvurabilir. Pek çok kadro tarafından lise mezunu memur alımı da yapılır. Her kurum tarafından çeşitli kadrolara alınacak olan yeni personellerde aranan eğitim şartları en az ortaöğretimden başlar. En az ortaöğretim mezunu olanlar MEB personel alımı İŞKUR üzerinden ya da ilan edilen diğer mecralardan gerçekleştirebilirler. Diğer tüm kamu kurumları için yapılan memur alımları mezuniyet şartları da ortaöğretimden başlar.

Lisans memur alımları ve lise mezunu memur alımı ile ilgili açılan ilanların yanı sıra pek çok kamu kurumu tarafından yüksek lisans eğitimi almış olan kişiler için de memur alımları yapılacağı duyurulur. Üniversitelerin akademik kadrosunda ya da diğer birçok kamu kurumunda görev verilecek olan lisansüstü mezuniyete sahip kişilerde aranan tüm mezuniyet şartları ve ek belgeler kamu personel alımları ilanı olarak yayınlanan ilanlarda detaylandırılır. Memuriyet planı olan herkesin MyMemur Memur Alımları bölümünde yayınlanan ilanlardaki tüm detayları dikkatlice okuması ve kendi nitelik ve özellikleriyle örtüşmesi durumunda başvuru yolunda ilerlemesi tavsiye edilir.

Memur Alımları Nasıl Takip Edilir?

MyMemur Memur Alımları kategorisi 2020 memur alımı konulu güncel pek çok ilanla doludur. Sitemizden memur alımları ilanlarını takip ederek açık kadroları öğrenebilir, kendiniz ya da tanıdıklarınız için neler yapılması hakkındaki tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Kamu personel alımları ile ilgili bilgilendirme yazılarımızı da takip etmenizi öneririz. Devletin kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen herkesin bilmesi gerekenler MyMemur tarafından yayınlanır. Bu sayede KPSS’siz memur alımı, kadrolu ve sözleşmeli memur alımları, PTT memur alımı gibi onlarca konuda bilgi sahibi olunabilir. İŞKUR aracılığıyla başvuru kabul edilen memur alımları da sitemizde yer alır. Bunlardan sadece biri olan MEB personel alımı İŞKUR üzerinden gerçekleşen alımlar büyük ilgiyle takip edilir.

KPSS’siz Memur Alımı Yapılan İlanlar da Sitemizde!

Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS her yıl düzenlenir. KPSS’ye binlerce kişi tarafından katılım sağlanarak memur alımları yolunda adım atılmış olur. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen alımları yapılacak olması halinde KPSS şartı aranır. Bu kişiler MEB kadrolu personel alımı ilanlarına MyMemur vasıtasıyla ulaşarak başvuru sürecini takip edebilirler. Çoğu kurum için bu sınava girmiş ve belirli sınav türlerinden ilanda belirtilen puan türünden az puanın alınmış olması gerekir.

Devlet bünyesindeki kurumların bazıları tarafından KPSS’siz memur alımı da yapılır. Genellikle sözleşmeli memur alımları ilanlarında KPSS şartı aranmadığı görülür. Bu nedenle KPSS’ye girmemiş olanlar ya da girmeyi planlamayanlar da MyMemur’u takip eder ve KPSS’siz memur personel alımları ilanlarına ulaşırlar. Sitemizde en çok takip edilen kamu personel ilanları arasında MEB sözleşmeli personel alımı ilan sayfaları bulunur. Siz de sözleşmesiz olarak kamu kurum ve kuruluşlarının ilanlarına kesintisiz olarak ulaşmak istiyorsanız MyMemur ana sayfasını ya da Memur Alımları kategorisini sık kullandığınız sayfalar arasına ekleyebilirsiniz. MyMemur Memur Haberleri bölümümüzden de memurları ilgilendiren güncel haberlere ulaşabilir, ayrıca kamu personel alımları ile ilgili çıkan haberler hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10