1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Memur Alımı; ÖSYM Sözleşmeli 7 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Memur Alımı; ÖSYM Sözleşmeli 7 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Memur Alımı; ÖSYM Sözleşmeli 7 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sözleşmeli 7 kamu personeli memur alımı yapacak. ÖSYM, yerli uzman personel giriş sınavı ilan metni ve başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Başkanlığı sözleşmeli yerli uzman personel giriş sınavı duyurusu DPB’de ve ÖSYM’de yayımlandı. ÖSYM’de istihdam edilmek üzere ilanda belirtilen kanun ve hükümler çerçevesinde 7 sözleşmeli yerli uzman personel alımı yapılacak.

Coğrafya ve Coğrafya Öğretmenliği bölümünden 1, İşletme bölümünden 1, 4 yıllık programlardan mezun olup Eğitim Programları ve Öğretim alanında lisansüstü eğitim yapmış olanlar için 1, Arapça Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercim - Tercümanlık (Arapça) bölümleri için 2, Almanca Öğretmenliği, Almanca, Alman Dili ve Edebiyatı, Mütercim - Tercümanlık (Almanca), Çeviribilim (Almanca) bölümleri için 1, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü için 1 kontenjan olmak üzere mezuniyetler bazında 7 personel alımı yapılacak.

ÖSYM personel alımı genel şartları; Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak gerekiyor.

İlan metninde belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek, Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak gerekiyor.

Ayrıca ÖSYM’de Sözleşmeli Yerli Uzman Personel Giriş Sınavına ikiden fazla başvurmamış olmak gerekiyor.

ÖSYM personel alımı özel şartları; Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak gerekiyor.

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor. ÖSYM personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler