1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Memur Alımı: Zeytinburnu Belediyesi Kadrolu 2 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Memur Alımı: Zeytinburnu Belediyesi Kadrolu 2 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Memur Alımı: Zeytinburnu Belediyesi Kadrolu 2 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Zeytinburnu Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere avukat alım ilanı DPB'de yayımlandı. Avukat kadrosuna 2 kadrolu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere boş kadrolara açıktan atama yoluyla Avukat alımı yapılacağını DPB’de duyurdu. Başvurular 22 – 26 Ekim 2018 tarihleri arasında olacak.

İlan edilen Avukat kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan ve kamuya atanmak için aranan genel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Kamu personeli alımı genel başvuru şartları! Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak gerekiyor.

Personel alımı TCK cezai hükümleri! Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Memur alımı askerlik şartı! Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor. Başvuru özel şartları ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler