1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memur Ayrımı Yapılmaksızın 3600 Ek Gösterge İçin Harekata Geçildi
Memur Ayrımı Yapılmaksızın 3600 Ek Gösterge İçin Harekata Geçildi

Memur Ayrımı Yapılmaksızın 3600 Ek Gösterge İçin Harekata Geçildi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın "Söz Yerine Gelmeli, 3600 Ek Gösterge Verilmeli" sloganıyla tüm kamu görevlilerine ayrım yapılmadan verilmesi için harekata geçildi.

A+A-

"Söz Yerine Gelmeli, 3600 Ek Gösterge Verilmeli" broşürü hazırlayan yetkili konfederasyon 3600 ek gösterge için harekata geçti. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medyada 3600 ek gösterge ile ilgili mücadelelerini ifade eden sloganla tüm memurlar için talebi yineledi.

Genel Başkan Yalçın sosyal medyada şu ifadeleri kullandı: Meslek grupları bazlı değil; memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlileri için beklentiyi karşılayacak bir çerçeve üretilmelidir şeklinde ifadelerde bulundu.

Şu an itibarıyla kısıtlı memur grubuna 3600 ek gösterge var! 3600 ek gösterge sadece öğretmenler, hemşireler, din görevlileri ile polislere ve bazı diğer idarecilere verilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında idareci kadrolarında olanlardan ancak kapsam genişletiliyor.

Tüm memurların etkili bir EK GÖSTERGE sistemi düzenleme talebi var! 3600 ek gösterge ilk aşamada tüm memurlara olmasa da sendikaların talepleri bu yönde. Doğru da olan budur. Gündemden düşürülmemesi gereken bir konu en kapsamlı şekilde tüm memurlar için talep edildiği sürece başarıya ulaşılabilir.

Etkili bir ek gösterge düzenlemesi ile kapsama alınmayan memurlar için 3600 ek göstergeden yararlanılması sağlanabilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler