1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014
Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014

Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014

16 Ağustos 2014 Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler

A+A-

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü Resmi gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe girdi. Yönetmelikte  Can güvenliği tehlikede olan memur veya memurun ailesi için yer değiştirme durumu da söz konusu olacak.

Yönetmelikte yapılan değişiklik ile devlet memurunun eğer kendisinin veya ailesinden her hangi birinin can güvenliği bulunduğu yerde söz konusu değilse adli veya mülki idare makamları tarafından bu durumun ispatlanması ve belgelendirilmesiyle beraber memur yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Memur Can güvenliği mazeretine dayalı olarak durumu belgelendirdiğinde memurun yer değişimi aynı hizmet bölgesi içerisinde başka bir hizmet birimine atanacak. Eğer memurun atanacağı hizmet bölgesinde ihtiyaç olmaması durumunda ise başka bir hizmet bölgesine atanması mümkün olacak.

16 Ağustos 2014 Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.