1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memur Mal Bİldirim Beyanı için Son 3 Gün
Memur Mal Bİldirim Beyanı için Son 3 Gün

Memur Mal Bİldirim Beyanı için Son 3 Gün

Memurlar Unutmayın ! Memur mal bildirim beyanı süresi 28 Şubat 2015 de sona erecek.

A+A-

Memurların mal bildirimleri için süre 28 Şubat 2015 de sona eriyor.Bilindiği üzere memurlar sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda mal beyanı vermeleri gerekiyor.

Memurlar kendilerine,eşlerine ve velayetleri altındaki çocuklarına ait mallardan aşağıda belirtilenleri beyan etmek zorundalar.Memurla birlikte yaşayan ve velayet hakkı sona eren çocukların mallarını beyan etmeye gerek yoktur.

Buna göre;

a-Taşınmaz mallar (arsa ve yapı kooperatif hisseleri dahil),

b-Aylık net gelirinin 5 katından (aylık almayanlar ise 2013 yılı Ocak ayı belirlemelerine göre, 3.058,06.-TL'nin 5 katından) fazla tutardaki (her biri ayrı ayrı 5 kat);

1) Para ve para hükmündeki kıymetli kağıtların tamamı.

2) Hisse senedi ve tahviller.

3) Altın ve mücevherat.

4) Her türlü kara, deniz ve hava taşıt araçları, traktör, biçer-döver, harman makinası ve diğer ziraat makineleri, inşaat ve iş makineleri, hayvanlar, koleksiyon ve ev eşyaları ile diğer taşınır mallar.

5) Haklar.

6) Alacaklar.

7) Borçlar.

8) Gelirler.

Bildirimlerde, malların beyan tarihindeki değerleri esas alınır.

Memurun eşi kamuda çalışmıyorsa,memurun vereceği mal beyanında eşine ait mallarda gösterilmelidir.Eşlerin her ikiside kamu çalışanı ise her biri ayrı ayrı mal beyanında bulunacaktır.Memurlar mal bildirim formlarını dikkatli ve eksiksiz doldurarak kapalı zarf içerisinde idareye vereceklerdir.

Mal bildiriminde bulunmayan memura yazılı ihtarda bulunulacak, ihtardan sonra bildirimde bulunmayanlar için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre de mal beyanı vermeyenler hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmektedir.Bu çerçevede mağduriyet yaşamak istemeyen memurlar 28 Şubat tarihine kadar mal bildiriminde bulunmalıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler