1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memur Mesai Saatinde Kapısını Kapatması Suç mu
Memur Mesai Saatinde Kapısını Kapatması Suç mu

Memur Mesai Saatinde Kapısını Kapatması Suç mu

Memur mesai saatinde kapısını kapatması suç mu? Mesai saati içerisinde oda kapısını kilitleyen memurlar ceza alır mı?

A+A-

Memur mesai saatinde kapısını kapatması suç mu? Mesai saati içerisinde oda kapısını kilitleyen memurlar ceza alır mı? Danıştay 12. Dairesi memurların kapılarını kilitlemeleri konusunda emsal teşkil edebilecek bir karar verdi.

 

Kamu hastanesinde diyetisyen olarak görev yapan bir memura mesai saati içerisinde odasının kapısını kilitleyip, hastayı içeriye almadığı için uyarı cezası verilmişti. Açılan idari soruşturma sonrası hakkında uyarma cezası verilen sağlık personeli cezanın iptalini istedi.

 

Mesai saatinde oda kapısını kilitlediği için aldığı uyarma cezasının iptalini isteyen memura mahkemeden “Mesai saatinde memurun odasının kapısını kilitlemesi suçtur” kararı geldi.

 

İdare Mahkemesi sağlık personelinin mesai saati içerisinde odada olmasına rağmen kapıyı açmayarak görevini aksattığına karar verdi. Mahkemenin bu kararı memur tarafından temyiz edildi.

 

Danıştay 12. Dairesi, memurun temyiz davasını reddetti. Danıştay, İdare Mahkemesinin kararının hukuk ve usule uygun olup bozulmasını gerektirecek bir sebep de bulunmadığından temyiz isteminin reddi ile anılan kararın onanmasına oy birliği ile karar verdi. 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.