Memur-Personel Alımlarında 35 Yaş Şartı Aranmayan Kurumlar

Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklarla ilgili yönetmelik, 657 DMK ve çeşitli güvenlik personeli alımlarında 30 ve 35 yaş şartları aranmaktadır. Peki hangi kurumlar için 35 yaş şartı aranmaz. Detaylar My Memur haberde.

56421
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu personeli alımları, işçi alımları, sözleşmeli personel alımları, güvenlik personeli alımları vb. türde birçok personel alımlarında yaş şartı adaylar için son derece önemli bir sorun haline gelmiştir. KPSS adayları 30 ile 35 yaş aralığında olan bazı kamu personeli alımlarında gerek yaş hükümlerinin esnetilmesini gerekse yaş şartında ciddi değişiklikler yapılmasını bekliyor. Bu kapsamda da My Memur olarak kamu personeli memur alımı yaş şartında adayların taleplerinin görülmesini bekliyoruz.

Kamuya personel alımlarında genellikle 657 Devlet Memurları Kanunu DMK kapsamında yaş sınırı 35 olarak uygulanmakla beraber bazı personel alımlarında bu şart daha da aşağılara çekilebilmektedir. İşte bu da birçok adayın sırf yaş şartından elenmesine yol açmaktadır.

Güvenlik Birimlerine Polis-Bekçi-Uzman Alımlarında Yaş Şartı 657 DMK Gibi Olsun

Özellikle bekçi alımları, polis memuru alımları, uzman erbaş alımları gibi askeri ve güvenlik personeli alımlarında adayların yaş şartına takılmasına sebep olmaktadır. Güvenlik personeli alımlarında yaş hükmünün 657 DMK’da olan 35 olarak sabitlenmesi de istenen en çok talepler arasında.

Özellikle KPSS puanı ile kamuya memur alımları oldukça düştü. Genelde mülakat ile personel alımları yapılıyor ve merkezi atama sayısı 2019 yılında en düşük seviyesine ulaşmış durumda. Bu da adayların atamalarda sorun yaşamasına ve geçen zaman karşı yenik düşmelerine sebep olmaktadır. Bu kapsamda sırf bir kaç yıl ile yaş şartına takılan adaylar birçok alımda bizlere taleplerini iletmekteler.

35 Yaş Şartı Aranmayan Kurumlar

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına istisna da olsa memur ve personel alımlarında 35 yaş şartının üstüne çıkılabilmektedir. Kamuya personel alımlarında yaş şartı kanun ve yönetmeliklerle düzenlenmektedir ve kısıtlamalar harici maalesef çıkılamamaktadır. Daha önceki dönemlerde My memur olarak bizlerin de çalışmaları ile bazı değişiklikler yapılabilmiş ve adayların önü açılmıştır. Özellikle 35 yaş şartının kapsamının tüm kurumlar için genişletilmesi özellikle güvenlik personeli alımlarında en çok talep edilen hususlar arasındadır.

Peki hangi kurum ve kuruluşlara 35 yaş şartı aranmaksızın personel alımı başvurusu yapılabilmektedir. Aşağıdaki foto haberimizden bu kurumlara tek te ulaşabilir ve önümüzdeki süreçlerde bu hususlara daha dikkat ederek başvuru yapabilirsiniz.

35 Yaş şartı aranmayan kurumlar ve açıklamaları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0