1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan Toplu Sözleşme Açıklaması
Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan Toplu Sözleşme Açıklaması

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan Toplu Sözleşme Açıklaması

Hükümet tarafından memur ve emeklilerin zam oranı teklifinin açıklanmasından hemen önce Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklama Yaptı.

A+A-

Hükümet tarafından memur ve emeklilerin zam oranı teklifinin açıklanmasından hemen önce Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Açıklama Yaptı. İşte ara başlıklar;

"Birazdan başlayacak oturum ile birlikte 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, tekliflerin sunumu ve tasnifi bölümlerini bitirerek pazarlık bölümüne geçeceğiz. Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti’ndeki “yetkili” sıfatına haiz konfederasyon ve sendikalar, toplu sözleşme tekliflerini Kamu İşverenine 24 Temmuz’da yani 22 gün önce sunmuştu. Kamu İşveren Heyeti ise ilk teklifini bugün yani toplu sözleşme sürecinin 16 gününde sunuyor.

Toplu sözleşme mevzuatının da uygulamasının da bu yönde samimi ve adil bir revizyona ihtiyacı var. Emek tarafınca masaya sunulan teklifler sadece oranlar, rakamlar ve tutarlardan ibaret değildi. Tekliflerin içeriğinde haklar, imkanlar, fırsatlar noktasında da eşik oluşturacak, milat olabilecek konu başlıkları yer alıyor.

Kamu İşveren Heyeti’nin masaya sunacağı ilk teklifin sadece 2020 ve 2021 yıllarına ilişkin maaş ve ücretlere yönelik zam teklifi kapsamındaki oran, rakam ya da tutarlardan ibaret olmayacağına inanıyoruz.

Kamu İşvereninin hem genel toplu sözleşmenin diğer konu başlıklarına hem de hizmet kollarına yönelik tekliflerini de bugün ifade etmesini bekliyoruz.

memurlarin-maas-zam-teklifi-.jpg

- Sözleşmeli personelin kadroya geçişini,

- Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve bu sınıftaki personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına aktarılmasını,

- 4/C’den 4/B statüsüne geçenlerin haklı itirazları ve beklentilerinin karşılanmasını teklif ediyoruz.

- Gelir vergisinde hem oran hem de matrah üzerinden yaşanan mağduriyetin giderilmesi,

- Kılık-Kıyafet dayatmasına, yasaklarına ve sınırlamalarına son vermek noktasında da özgürlük ve güven temelli adımlar atılması gerekmektedir.

- Siyaset ve Grev yasaklarının sona erdirilmesini,

- Kamuda memur işi yapan işçilerin kadrolu memur statüsüne geçmesini,

- Bizzat siyasi irade tarafından ortaya konan ek gösterge vaadinin hakkaniyet çerçevesinde hayata geçirilmesini bekliyoruz.”dedi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler