Memur-Sen Genel Başkanının 4/B ve 4/C’lillere Kadro Açıklaması

Memur-Sen genel başkanı, 4/C taşeron ve sözleşme istihdam türünün kaldırılması gerektiğini belirtti. Gerekçe olaraktan ise şu açıklamayı yaptı.

featured

Ağustos ayı içerinde gerçekleşecek olan 4. Dönem Toplu Sözleşme taleplerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Memur-Sen genel başkanı hükümet yetkililerinin kamu görevlilerinin lehine kararlar alması gerektiğini belirtti. Memur-Sen genel başkanının açıklamaları şu şekilde devam etti.

Memur-Sen genel başkanı, 4/C taşeron ve sözleşme istihdam türünün kaldırılması gerektiğini belirtti. Gerekçe olaraktan ise şu açıklamayı yaptı. İnsanı yaşatmalısın ki devlet var olsun. 4/C istihdam türünün taşeron işçiliği sözleşmesi insanca yaşamayı engellediği gibi devletin var olmasını da bu anlamda engellemektedir.

Memur-Sen genel başkanı, Ağustos ayı içerinde gerçekleşecek olan 4. Dönem Toplu Sözleşme talepleri içeriğinin kapsamı hakkında önceden açıklamalarda bulundu. Memur-Sen genel başkanı 4/, 4/C kapsamında istihdam edilen kamu görevlilerinin kadro beklentisinin kamu yetkilileri tarafından karşılanması istiyoruz dedi.

Memur-Sen’in Genel Başkanının diğer bir talebi de Ramazan ve Kurban Bayramlarında Memur ve memur emeklilerine dini bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini ve verilecek olan tutarında 915 TL olması idi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur-Sen Genel Başkanının 4/B ve 4/C’lillere Kadro Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    kadrolu iken, kadrosuz olduk , lütfen, allah rızası için 4/c ye kadro, geçinmek çok zor ek iştede çalışamıyoruz. özgürlüğümüz olsun , lütfen,kadromuzu verin. lütfen 2000. tl. maaşla evini geçindirmek çok zor ona göre elinizi vicdanlarınıza koyup karar verin .

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!