1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memur-Sen: Resmi Gazetede Yayımlanan Karar’da Şerh Düşüldü
Memur-Sen: Resmi Gazetede Yayımlanan Karar’da Şerh Düşüldü

Memur-Sen: Resmi Gazetede Yayımlanan Karar’da Şerh Düşüldü

Memur-Sen bugünkü resmi gazetede yayımlanan 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde açıklanan karara dair açıklama yapıldı. Hakem kurulunun kararı resmi gazetede Yayımlandı. Memur-Sen Karar’a Şerh Düştü denildi.

A+A-

Memur-Sen tarafından 1 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına dair açıklama yaptı. Yapılan açıklamada dair detayları tarafsız olarak direkt yayımlıyoruz: Uyuşmazlıkla sonuçlanan ve Hakem Kurulu’na kalan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

1 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete’nin “Kurul Kararı” bölümünde bugün, “Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 28.08.2019 Tarihli ve 2019/1 Sayılı Kararı” başlığıyla Hakem Kurulu’nun kararı yayımlandı.

152 sayfa olarak Resmi Gazete’de yayımlanan metnin sonunda Memur-Sen Konfederasyonu’nun da şerhi ve itirazları yer aldı.

Şerh metninde;

- 10-14 Ağustos’ta toplu sözleşme müzakerelerine ara verildiği ve bu durumun toplamda 5 günlük bir zaman diliminin kullanılamamasına yol açtığı,

- Kamu Görevlilerinin teklifini 24 Temmuz’da iletmesine karşın, Kamu İşveren Heyeti’nin bundan 22 gün sonra yani görüşmelerin sona erdiği 20 Ağustos’tan sadece 5 gün önce ilk teklifini ilettiği,

- Gelen teklifin hem kamu görevlilerinin genelini hem de hizmet kollarını ilgilendiren konuları içeren kapsamlı bir toplu sözleşme metni içeriği değil, sadece kamu görevlilerinin ve kamu görevlileri emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarında altı aylık dönemler halinde alacağı artış teklifini içerdiği,

- Kamu İşvereni Heyet Başkanı’nın Bakanlık hizmet binasında bütünüyle paylaşılmayan bir tutanağın imzalanması suretiyle uyuşmazlığın kayıt altına alınacağına ilişkin bilginin ve değerlendirmenin sadece kamu görevlilerinin geneline yönelik bölüm için paylaşıldığı,

- Kurula yaptıkları başvuruda uyuşmazlıkla sonuçlanma halinin tarafların ortak kararı olarak değil Kamu İşveren Heyeti’nin Tespit tutanağı düzenlenmesi tavrının sonucunda olduğunu ifade eden hizmet kollarının bulunduğu ve sürece dair Memur-Sen’in eleştiri ve önerilerinin yer aldığı başlıklar yer aldı denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler