1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memur-Sen Sağlık Okur-Yazarlığı Çalışması
Memur-Sen Sağlık Okur-Yazarlığı Çalışması

Memur-Sen Sağlık Okur-Yazarlığı Çalışması

Memur-Sen Sağlık Okur-Yazarlığı (SOYA) ile alakalı çalışma yapıyor.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkan yardımcısı ve aynı zamanda Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Sağlık Okur-Yazarlığı (SOYA) ile alakalı bir araştırma yaptıklarını dile getirdi. Memiş" Sağlık Okur-Yazarlığı (SOYA) anketi  bize sağlık okur-yazarlığı ile alaklalı bir çok veri sağlayacak. Bu şekilde bir çalışma ilk defa yapılıyor. Bunun sonucunda Türkiye'nin sağlık okur-yazarlığı haritası çıkarılacak." dedi.

Sağlık-Sen'in 2013 yılında Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni yani SASAM' ı kurduklarını belirten Sağlık-Sen genel başkanı Metin Memiş bu sayede birçok çalışmaya ve araştırmaya imza attıklarını dile getirdi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Sağlık Okur-Yazarlığı (SOYA) “Araştırmanın sonucuna göre, bakanlıkla ortak çalışmalar yapmak kaydıyla, bilinçli bir toplum oluşturmak, gereksinim duyulduğu zaman sağlık hizmeti alan vatandaşın hem kendi sağlığı, hem sağlık hizmetinin kalitesinin artması ve sağlık çalışanlarının daha iyi şartlarda sağlık hizmeti sunmasını sağlayacak olması bakımından da önemli bir projedir” dedi.

Personel Sağlık TR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.