Memur-Sen: Taşeron, 4/C ve Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmalı

Memur-Sen toplu sözleşme teklifini açıkladı. Yapılan basın açıklamasında 4/C, taşeron ve sözleşmeli istihdamın kaldırılması, bu tür geçici ve sözleşmeli personellere kadro verilmesi gerektiği belirtildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) toplu sözleşme teklifini açıkladı. 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerine yetkili sendika olarak katılacak olan Memur-Sen’in toplu sözleşme görüşme teklifinde önemli satır başları bulunuyor. Memur-Sen sözleşmeli ve geçici statüde görev yapan personellerin kadroya geçirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu konuda toplu sözleşme görüşmelerinde ısrarcı olunacağı açıklandı.

Memur-Sen’in 2018-2019 Toplu Sözleşme Tekliflerini, yapılan basın açıklamasında Genel Başkan Ali Yalçın değerlendirdi. Yetkili sendika olarak sözleşme masasında emeğin hakkının savunulacağını ifade eden Genel Başkan Ali Yalçın, mali haklara ve sosyal yardımlara ilişkin tekliflerin herkesin kabul ettiğini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; taşeron, 4/C ve sözleşmeli statülerde personel istihdamının kaldırılması gerektiğini ifade etti. 4/c, sözleşmeli ve taşeron istihdamının insanca yaşamayı zorlaştırdığını açıklayan Yalçın, bu kapsamda çalışanların memur edilmesi gerektiğini vurguladı. Bu şekilde insanların hem memur hem memnun edilebileceğini ifade etti.

Yetkili sendikanın 4. Dönem Toplu Sözleşmesine ilişkin teklifleri, konfederasyonun internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında da yayınlandı. Buna göre yapılan teklifin 24. maddesi, geçici ve sözleşmeli personelle ilgili konuların toplu sözleşmede gündeme geleceğini ortaya çıkardı. İlgili 24.  maddede sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna alınması ve istihdamın kadrolu yapılması gerektiği vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur-Sen: Taşeron, 4/C ve Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    hadi bakalım 4/c ye kadro alabileceklermi

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!