1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memur-Sen: Taşeron, 4/C ve Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmalı
Memur-Sen: Taşeron, 4/C ve Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmalı

Memur-Sen: Taşeron, 4/C ve Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmalı

Memur-Sen toplu sözleşme teklifini açıkladı. Yapılan basın açıklamasında 4/C, taşeron ve sözleşmeli istihdamın kaldırılması, bu tür geçici ve sözleşmeli personellere kadro verilmesi gerektiği belirtildi.

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) toplu sözleşme teklifini açıkladı. 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerine yetkili sendika olarak katılacak olan Memur-Sen’in toplu sözleşme görüşme teklifinde önemli satır başları bulunuyor. Memur-Sen sözleşmeli ve geçici statüde görev yapan personellerin kadroya geçirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu konuda toplu sözleşme görüşmelerinde ısrarcı olunacağı açıklandı.

Memur-Sen’in 2018-2019 Toplu Sözleşme Tekliflerini, yapılan basın açıklamasında Genel Başkan Ali Yalçın değerlendirdi. Yetkili sendika olarak sözleşme masasında emeğin hakkının savunulacağını ifade eden Genel Başkan Ali Yalçın, mali haklara ve sosyal yardımlara ilişkin tekliflerin herkesin kabul ettiğini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; taşeron, 4/C ve sözleşmeli statülerde personel istihdamının kaldırılması gerektiğini ifade etti. 4/c, sözleşmeli ve taşeron istihdamının insanca yaşamayı zorlaştırdığını açıklayan Yalçın, bu kapsamda çalışanların memur edilmesi gerektiğini vurguladı. Bu şekilde insanların hem memur hem memnun edilebileceğini ifade etti.

Yetkili sendikanın 4. Dönem Toplu Sözleşmesine ilişkin teklifleri, konfederasyonun internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında da yayınlandı. Buna göre yapılan teklifin 24. maddesi, geçici ve sözleşmeli personelle ilgili konuların toplu sözleşmede gündeme geleceğini ortaya çıkardı. İlgili 24.  maddede sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna alınması ve istihdamın kadrolu yapılması gerektiği vurgulandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler