1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memur-Sen’den Ocak Maaş Zammı ve Ek Zam Açıklaması
Memur-Sen’den Ocak Maaş Zammı ve Ek Zam Açıklaması

Memur-Sen’den Ocak Maaş Zammı ve Ek Zam Açıklaması

Memur Sendikaları konfederasyonu MEMUR-SEN tarafından yapılan açıklamada kamu görevlilerinin 2019 yılı ocak ayı itibariyle maaşları % 10,70 arttığı belirtildi. Memur-Sen ek zam verilmesini talep etti.

A+A-

2018 yılının ilk altı aylık döneminde; kamu görevlilerinin maaşlarına, dönem başında %4 oranında toplu sözleşme zammı ve dönem sonunda da toplu sözleşmeyle kayıt altına alınan enflasyon farkı zammı kapsamında % 5,17 olmak üzere toplamda % 9,17 oranında zam yapıldığı belirtildi.

2018 yılının ikinci altı aylık döneminde; kamu görevlilerinin maaşlarına, dönem başında %3,5 oranında toplu sözleşme zammı ve dönem sonunda da toplu sözleşmeyle kayıt altına alınan enflasyon farkı zammı kapsamında % 6,70 olmak üzere toplamda % 10,70 oranında zam yapılmış olduğu Memur-Sen tarafından dile getirildi.

Memur-Sen tarafından imza altına alınan 4. Dönem Toplu Sözleşme gereğince; kamu görevlilerinin maaşlarına 2019 yılının ilk altı aylık dönemi için % 4 oranında maaş zammı yapılacak. Bunun yanında 2018 yılı ikinci altı aylık döneminde oluşan enflasyon farkı kapsamında % 6,7 oranında enflasyon farkı zammı yapılacak. Bir anlamda, 1 Ocak 2019 itibarıyla kamu görevlilerinin maaşlarında toplamda % 10,70 oranında bir artış gerçekleşecektir denildi.

Açıklanan enflasyon rakamlarındaki düşüş enflasyonla topyekun mücadele konusunda atılan adımların olumlu sonuçlar doğurduğunu gösteriyor olsa da kamu görevlilerinin 2018 yılı enflasyon kaynaklı gelir kayıpları tazmin veya telafi edilmezse (yani enflasyon farkı tazminatı ödenmezse) adalet tam olarak tesis edilmediği gibi enflasyona ezdirmeme sözü de tam olarak yerine getirilmemiş olacaktır açıklaması yapıldı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler