Memur ve emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi?

Memur ve emeklilerin Eylül ayı maaşları bayramdan önce verilecek mi? Milyonlarca kamu personeli ile emekli Eylül maaşlarının Kurban Bayramından önce verileceği müjdesini bekliyor. Emekliler aynı zamanda promosyon beklentisi içerisindeler.

23601
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur ve emeklilerin Eylül ayı maaşları bayramdan önce verilecek mi? Kurban Bayramına sayılı günler kala kamu personeli ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının erken yatırılması gündemde. 2016 yılı Kurban Bayramı 12-13- 14-15 Eylül tarihlerine denk gelmesi nedeni ile vatandaşların kurbanları rahat kesebilmeleri için maaşların bayramdan önce ödenmesi düşünülüyor. Her ayın 15’inde maaş alan memur ve diğer kamu personelleri,  ayın 16’sı ile 28’i arasında maaş alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri hükümetten bu konuda açıklama bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda benzer uygulamalar yapılmış, bakanlar Kurulunda alınan kararlarla memur ve emekli maaşları birkaç gün öne çekilerek Kurban Bayramından önce verilmişti. Önceki yıllardaki gibi bu yılda kamu personeli ve emekli maaşlarının Kurban Bayramından önce verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Milyonlarca vatandaşımızın gözü kulağı yetkililerin yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda.

Emekliler, maaşlarının Kurban Bayramından önce verilmesinin yanında birde promosyon müjdesi bekliyorlar. Pazarlıkların bir türlü bitirilemediği emekli maaş promosyonu konusunun sonuçlandırılmasını isteyen emekliler, maaş promosyonlarının da bayramdan önce ödenmesini ve kurbanlarını rahat kesmek istediklerini belirtiyorlar. Konuyla ilgili olarak Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanından ağırlığını koymasını bu süreci bitirmesini talep ediyorlar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!