Memur ve Memur Emeklilerine Enflasyon Farkı Müjdesi

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, kamu görevlileri ve emeklilerine 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Toplu Sözleşme kazanımı olan yüzde...

12436
Daha Fazla Göster

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, kamu görevlileri ve emeklilerine 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Toplu Sözleşme kazanımı olan yüzde 6 zam yanında 2015 yılı 0.91 yıllık enflasyon farkı olarak da ödeneceğini, kümülatif olarak 6.91 zam alınacağını açıkladı.

Enflasyonun 2015’te yüzde 8,81’e yükselmesi sonrasında memurlara enflasyon farkı olarak daha önce alınan 7.90’lık zam ve enflasyon farkını düştükten sonra 0.91 olarak ödenecek.

“BEKLENTİMİZ ENFLASYONSUZ BİR TÜRKİYE”

Konu hakkında açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, “Kamu görevlileri ve emeklilerine 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Toplu sözleşme kazanımı olan yüzde 6 zam yanında 2015 yılı 0.91 yıllık enflasyon farkı olarak da ödenecek olup kümülatif olarak 6.91 zam alınacaktır. Enflasyon farkı Toplu sözleşme de kaybedilen bir kazanım diyen malum sendikaların hesaplarını yeniden gözden geçirerek hesap yapmalarını tavsiye ederiz. Biz kazanan ve kazandıran, onlar kaybedenler kulübüdür. Kimilerinin hayal bile edemediği kazanımlarla başarımızı taçlandırdık, genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üreterek tarihe not düştük. Bugün kazanımlarımız tek tek hayata geçiyor, yeni kazanımlar için mücadelemiz sürüyor. 9 yıl masadan eli boş dönenler bunu anlayamaz. Memurlara hayırlı olsun. Beklentimiz enflasyonsuz bir Türkiye” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur ve Memur Emeklilerine Enflasyon Farkı Müjdesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!