Memur ve Şefler İçin Mazeret Atamalarının İl İçini de Kapsaması İçin MEB’e Başvuru Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” görevde yükselme sınav sonucu kapsamında memur ve şefler için verilen mazeret atama hakkının il içi için de verilmesi Anadolu Eğitim Sendikası olarak talep edildi. Resmi başvuru ve tüm detaylar My Memur haberde.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı memur ve şef kadrolarına görevde yükselme kapsamında 3 Mayıs 2019 tarihinde atamalar gerçekleştirilmiş olup, MEB’in illere göndermiş olduğu 7 Mayıs 2019 tarihli yazısı ile engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandıkları diğer illere gitmek istemeyip mazeretinden dolayı illerinde kalmak isteyenlerin taleplerinin değerlendirilmesini istemiştir.

Atamalar ilçe bazında yapıldığından ve engellilik ile mazeretler ilçeler arasında da mağduriyet yaratmaktadır. Bundan dolayı iller arası verilen engellilik ve mazerete bağlı yer değişikliği hakkının ilçeler arasında da verilmesi gerekmektedir.

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” aynı ilin ilçeleri arasında da engellilik ve mazeret durumunun kabul edilmesi ve taleplerin karşılanmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep etti.

Görevde Yükselme Kapsamında Atanan Şef ve Memurlar İçin Yer Değişikliği Talebi konulu olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü’ne gönderilen resmi yazı tam metni şu şekildedir:

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Merkez Ve Taşra Teşkilatı Şef Ve Memur Kadrolarına Görevde Yükselme Suretiyle Atama Başvuru Duyurusuna göre Milli Eğitim Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı memur ve şef kadrolarına görevde yükselme sınavı yapılmış ve bu kapsamında 3 Mayıs 2019 tarihinde atamalar gerçekleştirilmiştir.

Ancak Görevde Yükselme Suretiyle Atamalar yazısında ile engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandıkları diğer illere gitmek istemeyip mazeretinden dolayı illerinde kalmak isteyenlerin taleplerinin değerlendirilmesini ve bakanlığımıza bildirilmesini istemiştiniz.

Atamalar il bazında değil ilçe bazında yapıldığından ve engellilik ile mazeretler ilçeler arasında da mağduriyet yaratmaktadır. Bundan dolayı iller arası verilen engellilik ve mazerete bağlı yer değişikliği hakkının ilçeler arasında da verilmesi gerekmektedir. Aynı ilin ilçeleri arasında da bu durumun geçerli olmasını ve mazeretlerin kabul edilmesini, bu durumdaki taleplerin de karşılanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve tarafımıza bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılması istendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur ve Şefler İçin Mazeret Atamalarının İl İçini de Kapsaması İçin MEB’e Başvuru Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    güzel yerinde bir karar diğer sendikalarda desteklemeli çünkü kendi üyleride mağdur ve bu engelliler bizim insanlarımız.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!