1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memur ve Şefler İçin Mazeret Atamalarının İl İçini de Kapsaması İçin MEB’e Başvuru Yapıldı
Memur ve Şefler İçin Mazeret Atamalarının İl İçini de Kapsaması İçin MEB’e Başvuru Yapıldı

Memur ve Şefler İçin Mazeret Atamalarının İl İçini de Kapsaması İçin MEB’e Başvuru Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” görevde yükselme sınav sonucu kapsamında memur ve şefler için verilen mazeret atama hakkının il içi için de verilmesi Anadolu Eğitim Sendikası olarak talep edildi. Resmi başvuru ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı memur ve şef kadrolarına görevde yükselme kapsamında 3 Mayıs 2019 tarihinde atamalar gerçekleştirilmiş olup, MEB’in illere göndermiş olduğu 7 Mayıs 2019 tarihli yazısı ile engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandıkları diğer illere gitmek istemeyip mazeretinden dolayı illerinde kalmak isteyenlerin taleplerinin değerlendirilmesini istemiştir.

Atamalar ilçe bazında yapıldığından ve engellilik ile mazeretler ilçeler arasında da mağduriyet yaratmaktadır. Bundan dolayı iller arası verilen engellilik ve mazerete bağlı yer değişikliği hakkının ilçeler arasında da verilmesi gerekmektedir.

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” aynı ilin ilçeleri arasında da engellilik ve mazeret durumunun kabul edilmesi ve taleplerin karşılanmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep etti.

Görevde Yükselme Kapsamında Atanan Şef ve Memurlar İçin Yer Değişikliği Talebi konulu olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü’ne gönderilen resmi yazı tam metni şu şekildedir:

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Merkez Ve Taşra Teşkilatı Şef Ve Memur Kadrolarına Görevde Yükselme Suretiyle Atama Başvuru Duyurusuna göre Milli Eğitim Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı memur ve şef kadrolarına görevde yükselme sınavı yapılmış ve bu kapsamında 3 Mayıs 2019 tarihinde atamalar gerçekleştirilmiştir.

Ancak Görevde Yükselme Suretiyle Atamalar yazısında ile engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atandıkları diğer illere gitmek istemeyip mazeretinden dolayı illerinde kalmak isteyenlerin taleplerinin değerlendirilmesini ve bakanlığımıza bildirilmesini istemiştiniz.

Atamalar il bazında değil ilçe bazında yapıldığından ve engellilik ile mazeretler ilçeler arasında da mağduriyet yaratmaktadır. Bundan dolayı iller arası verilen engellilik ve mazerete bağlı yer değişikliği hakkının ilçeler arasında da verilmesi gerekmektedir. Aynı ilin ilçeleri arasında da bu durumun geçerli olmasını ve mazeretlerin kabul edilmesini, bu durumdaki taleplerin de karşılanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve tarafımıza bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılması istendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler