1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memur Yaz Dönemi Kıyafet Uygulaması Başlıyor
Memur Yaz Dönemi Kıyafet Uygulaması Başlıyor

Memur Yaz Dönemi Kıyafet Uygulaması Başlıyor

Memurlar için yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak. Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurların 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaz dönemi kılık kıyafet uygulamasına uymaları için resmi yazı yayımlandı.

A+A-

Memurlar için yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre kamu kurumlarında 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak olan yaz dönemi kıyafet uygulaması 17 Eylül 2018 Pazartesi günü mesai başlama saatinde sona erecek.

Kamuda Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurların 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaz dönemi kılık kıyafet uygulamasına uymaları için resmi yazı yayımlandı. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında görevli erkek memurların ceket giymesi ve kravat takması zorunlu olmayacak.

Emniyet personeli, Jandarma personeli, Sağlık personeli gibi kıyafetleri özel kanun, tüzük ve yönetmelikle tespit edilen memurlar ise kendi kurumlarının usul ve esaslarına tabi olacaklar. Valilikler tarafından kamu kurum müdürlüklerine gönderilen Başbakanlık genelgesi ile klimaların hangi ayarlarda kullanılacağı da açıklandı.

Hava sıcaklıkları ile ilgili tahminler dikkate alınarak, sıcaklıkların bunaltıcı düzeylere yükselmesi nedeniyle çalışma koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi amacıyla yaz dönemi kıyafet uygulaması hayata geçirilecek. Önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimaların 22-24 dereceye ayarlanması, hususlarında gereken tedbirler alınacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.