Memur Yaz Dönemi Kıyafet Uygulaması Başlıyor

Memurlar için yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak. Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurların 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaz dönemi kılık kıyafet uygulamasına uymaları için resmi yazı yayımlandı.

42742
Daha Fazla Göster

Memurlar için yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre kamu kurumlarında 15 Mayıs 2018 Salı günü başlayacak olan yaz dönemi kıyafet uygulaması 17 Eylül 2018 Pazartesi günü mesai başlama saatinde sona erecek.

Kamuda Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurların 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaz dönemi kılık kıyafet uygulamasına uymaları için resmi yazı yayımlandı. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında görevli erkek memurların ceket giymesi ve kravat takması zorunlu olmayacak.

Emniyet personeli, Jandarma personeli, Sağlık personeli gibi kıyafetleri özel kanun, tüzük ve yönetmelikle tespit edilen memurlar ise kendi kurumlarının usul ve esaslarına tabi olacaklar. Valilikler tarafından kamu kurum müdürlüklerine gönderilen Başbakanlık genelgesi ile klimaların hangi ayarlarda kullanılacağı da açıklandı.

Hava sıcaklıkları ile ilgili tahminler dikkate alınarak, sıcaklıkların bunaltıcı düzeylere yükselmesi nedeniyle çalışma koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi amacıyla yaz dönemi kıyafet uygulaması hayata geçirilecek. Önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimaların 22-24 dereceye ayarlanması, hususlarında gereken tedbirler alınacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur Yaz Dönemi Kıyafet Uygulaması Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!