1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memur Zammı Belli Oldu! 2020-2021 Zam Oranları Belli Oldu
Memur Zammı Belli Oldu! 2020-2021 Zam Oranları Belli Oldu

Memur Zammı Belli Oldu! 2020-2021 Zam Oranları Belli Oldu

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu 5. Dönem toplu sözleşme görüşmesinde anlaşmazlık sonrası kararını açıkladı. Zam oranları değişmedi! İşte 2020-2021 memur ve emeklilerin alacaklar zam oranları ve sendikaların tepkileri.

A+A-

5. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin 1 Ağustos’ta başlamasının ardından bugün itibarıyla da Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararını verdi. Hakem kurulu 2020 ve 2021 yılları için memur ve emeklilere zam oranlarını açıkladı. 2020 için yüzde 4+4, 2021 yılı için 3+3 olarak belirlendi. Sendikaların tepkileri ardı ardına geliyor!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Açıklamaları

5. Dönem Toplu Sözleşme Süreci Bitti Sürecinde eşitlik, sonucunda adalet olmayan 5. Dönem Toplu Sözleşmeyi; tekliften müzakereye, uyuşmazlıktan hakeme, her yönüyle yarın saat 11.00’de Basın Toplantısı ile değerlendireceğiz.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin Açıklamaları

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, milyonlarca kamu görevlisi ve emeklinin umutla beklediği, 2020-2021 yıllarını içeren maaş ve özlük haklarına ilişkin kararını verdi. Karar, kamu çalışanlarında büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Kanunun yürürlüğe girdiği 2012 yılından beri uyardığımız üzere, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun, kamu görevlilerinin ve emeklilerin sorunlarını çözecek nitelikte olmadığı bir kere daha ortaya çıkmış oldu.

Çoğunluğu atanmışlardan oluşan bir Hakem Kurulu’nun objektif bir karar veremeyeceğine ilişkin kaygıların boşuna olmadığı görüldü.   Nitekim bugün verilen kararla Hakem Kurulu hükümetin teklifini onaylamış oldu.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın Açıklamaları

YUH DİYORUM!

KGHK (Kamu Görevlileri Hakem Kurulu)’nun adı değişmeli;

KGİK (Kamu Görevlileri İşveren Kurulu) olmalı.

Hükümetin yani işverenin 2020 için % 4+4 ve 2021 için % 3+3’lük teklifi aynen kabul edildi.

İnsan birazcık utanır; bari BUÇUKLUK bir artış olsun yapsaydınız!

Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici’nin Açıklamaları

Hakem Kurulunda bir şey değişmedi... 2 yıllık sosyal, mali ve özlük haklarımızın konuşulması gereken toplu sözleşme boş geçti. Yetkili ama etkisiz konfederasyon ile kıymetli üyelerini tebrik ediyorum.

KESK

Beklenen oldu, yandaş konfederasyonun umut bağladığı Hakem Kurulu hükümetin son teklifi olan 2020 için %4+%4, 2021 için %3+%3 oranını aynen oy çokluğu ile kabul etti! Kararı tanımıyoruz! Mevcut TİS sistemi bir kez daha çökmüştür.

Hakem Kurulu kararında temel sorunlara (gelir vergisi, ek gösterge, sözleşmelilere kadro , 3600 ek gösterge..vb.) ilişkin hiç bir madde de bir çözüm yok.

Mevcut TİS mekanizması ile kamu emekçileri lehine bir adım dahi yol almanın mümkün olmadığı bir kez daha görüldü! Hakem Kurulu hükümetin noteridir! Kamu emekçilerinin temel gündemi artık GREVLİ, gerçek toplu sözleşmenin olduğu yeni bir TİS sistemi ve bunun yasal düzenlemesidir.

Hakem Kurulu kararı ile Toplu görüşmeler süreci de dahil son 18 yılın en kötü toplu sözleşme sonucu ortaya çıkmıştır. Hükümetin dikte ettiği karar olduğu gibi esas alınmıştır!

Hakem Kurulu kararıyla kriz emekçilere fatura edilmiştir! Hukuksuz İhraç edilenlerin görevlerine iadesi dahil hiçbir temel sorunun çözülmediği, enflasyonun bile altındaki “artışla” emekçiler açlığa, yoksulluğa mahkum edilmiştir!

H.Kurulunun hükümetin emirleriyle hareket ettiği itiraf edildi! KGHK üyesi Hazine ve Maliye Bakanı yardımcısı,uyusmazlık sürecinden itibaren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile çalısma yürüttüklerini, son 5 gündür ise Cumhurbaşkanının konuyu yakından takip ettiğini söyledi. 
Bu sonucun ortaya çıkmasında her aşamada yandaş konfederasyonun payı ve sorumluluğu vardır

Toç Bir-Sen Genel Başkan V. Sabri Kızılkaya’nın Açıklamaları

#Mücadelemiz Uzun Soluklu Bir Mücadeledir. Kamu çalışanlarımız, üyelerimiz ve teşkilatlarımızla İlkeli, erdemli, ahlaklı bir duruş sergileyerek bazı şeyleri bu süreçte tecrübe etmiş olduk. Hakem Heyetinin yapmış olduğu açıklamanın nezdimizde bir ehemmiyeti de yoktur.

e- Nüfus-sen Genel Başkanı Ali Kart'ın açıklamaları

Yazık ! saha gerçeklerinden uzak, çarşı pazardan bi haber hakem heyeti yada noter heyeti ! ve bu aşamaya gelene kadar , kılını kıpırdatmayan güya yetkililere çok yazık.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler