Memuriyette yeni dönem başlıyor

Başbakanlık, tüm kamu kurumlarını bilgi ve belge sızdırılmasına karşı uyardı. Tüm kamu kurumlarında mesai saati bitiminde nöbetçi olan personel haricinde herkes içten çıkacak.

23300
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık, tüm kamu kurumlarını bilgi ve belge sızdırılmasına karşı uyardı. Tüm kamu kurumlarında mesai saati bitiminde nöbetçi olan personel haricinde herkes içten çıkacak. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşları Başbakanlık tarafından uyararak, mesai saati sonunda çalışanların kurumdan ayrılmalarını, kontrol amaçlı bir nöbetçi bırakılmasını istendi. Bu uygulama, “bilgi belge sızdırma ya da kaçırmaları engellemek” için başlatıldı. Uygulamanın “Fuat Avni” operasyonu kapsamında çok sayıda şüphelinin bilgi sızdırmaktan gözaltına alınmasının ardından başlatıldığı belirtildi.

Uygulama kapsamında, kamu kurum ve kuruşlarında çalışanlar mesai bitim saatinde işten çıkacak. Kamu kurum ve kuruluşlarının bina girişlerinden itibaren bütün alanlarda kontrolü kolaylaştırmak için personele verilen daimi giriş kartı mesai süresince sol yakaya veya boyuna takılı olarak taşınacak. Her birim veya ünite amiri, kendi birimlerine ait çalışma odalarında ve bu odaların giriş-çıkışa açıldığı koridorlarda, her gün için birer nöbetçi personel görevlendirecek. Nöbetçiler, kurumda kimse kalıp kalmadığını kontrol edecek. Bu yolla mesai sonrası yöneticilerin bilgisi dışında yapılacak yazışmalar önlenecek. Kapı ve pencerelerin kapalı olduğu, içeride kimsenin kalmadığı kontrol edilecek. Nöbetçiler ziyaretçilerin koridorlarda keyfi dolaşmalarını önleyecek. Şüpheli harekette bulunanların takibini yapacak ve güvenlik personeline bildirecek.

81 ildeki OHAL bürolarından kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen talimatta ise personellerin telefonlarının her an görüşmelere açık bulundurulması, mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde de verilecek talimatla görevlerinin başına dönmeleri gerektiği belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0