1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlar 2018 Ocak Ayında Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak (Kasım Enflasyonu)
Memurlar 2018 Ocak Ayında Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak (Kasım Enflasyonu)

Memurlar 2018 Ocak Ayında Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak (Kasım Enflasyonu)

Memurlar 2017 yılı 4. Dönem toplu sözleşmesinde 2’nci 6 aylık dönem için % 4 zam almıştı. Bunun yanı sıra oluşacak enflasyon kadar da ilave artış sağlanacaktır. Geçtiğimiz aylarda oluşması gereken zam Toplu sözleşmedeki hesap hükümleri gereği bu ay oluştu

A+A-

2017 Ekim ayına göre Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık %2,08 arttı ve yıllık enflasyon da 11.90 olarak gerçekleşmişti. 2017 Kasım ayında da bu oran 12.98 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz ay memurların enflasyon oranlarında olması gereken fakat Toplu sözleşmedeki hükümler gereği alınamayan reel farkları açıklamıştık.

Ancak memurların gerçekte alacağı oranlar sendikaların da itiraz ettiği üzere farklı hesaplanmakta ve artış daha az olmakta. Bu kapsamda memurlar Ocak 2018'de alacakları enflasyon farkı ancak Kasım 2017 enflasyonu ile oluştu.

2017 yılının ikinci 5 ayında enflasyonun 4.94 olmasından sonra yüze 0.94 puanlık bir enflasyon farkı artışı da memurlar için verilecek. Böylelikle 2018 Ocak ayı itibarıyla % 4'lük zamma ek olarak şu an itibarıyla % 0.94'lük de enflasyon farkı zammı alınacak.

2017 Aralık ayında da enflasyon artışı sürerse bu artış bir miktar daha artacaktır. Ekim ve Kasım aylarındaki yüksek enflasyon artışından dolayı Aralık ayı için de artışın devam etmesi bekleniyor. Memur maaş zammı tam olarak 3 Ocak 2018'de belli olacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum