Memurlar ‘a Zam Müjdesi 19 Yıllık Hasret Bitiyor

Memurlar 'a Zam Müjdesi 19 Yıllık Hasret Bitiyor

43-6
Daha Fazla Göster

Bağ-Kur ile SSk emeklilerine Temmuz ayında yapılacak olan enflasyon farkı gündeme gelmişti. Şimdi sıra Emekli olan memurları sevindirecek olan habere geldi. Emekli olan memurların emekli olduklarından sonra aile yardımı alması toplu sözleşmede görüşülmüş ve kabul edilmişti.

 

Şimdi bu durum neyi gerçekleştirecek. Çalışan memurlar emekli oldukları zaman çalıştıkları zamanla aldıkları maaş arasında oluşan uçurumun bir hayli azalmasını sağlayacak. Yani emekli memur aile ve sosyal yardımları almaya devam edecek. Buna ilave olarak ek göstergeler yükseltilecek ve bunun dönüşü maaşlara zam olarak olacak. Maaşlarda olan ek gösterge yaklaşık olarak 19 yıl önce yani 1995 de yükseltilmişti. Geçtiğimiz yıl bir ek gösterge yükseltmesi olmuş fakat sadece daire başkanları bu durumdan yararlanmıştı.

 

Ek gösterge çalışan memurlardan ziyade en çok emekli memurun yüzünü güldürecek. Emekli olan Memurun Ek göstergesi aylığa yansıması memur, müdür, şef, şoför gibi 220 ek göstergede yüzde 40, müfettiş, uzman, daire başkanı gibi 3600 göstergede yüzde 50, 6400 ek göstergeli genel müdür ve eş değer unvanlarda ise yüzde 60’ı geçiyor. Unvan yükseldikçe ek gösterge de yükseliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memurlar ‘a Zam Müjdesi 19 Yıllık Hasret Bitiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!