1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlar Atama Dönemi Beklemeksizin Tayin Olabilecek.
Memurlar Atama Dönemi Beklemeksizin Tayin Olabilecek.

Memurlar Atama Dönemi Beklemeksizin Tayin Olabilecek.

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte Yapılan deyişiklikle devlet memurları atama ve tayin dönemini beklemeden yer deyiştirme yapabilecektri.

A+A-

 

DEVLET MEMURUNUN YER DEĞİŞTİRMELERİYLE İLGİLİ DÜZENLEME YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

"Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 16 Ağustos 2014 Tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikle artık devlet memurları zorunlu çalışma dönemi bitimini beklemeksizin  atama isteğinde bulunabilecek.

1- Buna göre, haklarında adli veya idari bir soruşturma yapılmış ve bu soruşturma sonucunda, o yerde kalmasında sakınca görülmüş olan memurun hizmet bölgelerindeki zorunlu çalışma sürelerini tamamlamadan ve yer değiştirme suretiyle atanma dönemi beklenmeksizin hizmetin gereği olarak yer değiştirme koşuluyla ataması yapılacak.

2- Hizmet gereği yer değişikliği yapılan memurun ayrıldığı hizmet bölgesindeki eksik hizmetleri, aynı hizmet bölgesindeki başka bir hizmet alanında tamamlattırılacak.

3- Memurun görev yaptığı hizmet bölgesinde ihtiyaç bulunmaması halinde diğer hizmet bölgelerine de ataması yapılabilecek ve ayrıldığı hizmet bölgesindeki eksik hizmetleri daha sonra tamamlattırılacak.

4- Hizmet gereği başka bir hizmet alanına veya bölgesine atanan memurlar, kurumların özel yönetmeliklerinde belirlenecek istisnalar dışında ayrıldığı hizmet alanına yeniden atanamayacak.

 

Yürürlüğe Giren Yönetmelik için Tıklayın.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.