1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlar Hastaneye Giderse İşe Döner mi? Belge Getirir mi?
Memurlar Hastaneye Giderse İşe Döner mi? Belge Getirir mi?

Memurlar Hastaneye Giderse İşe Döner mi? Belge Getirir mi?

Memurların ve Kamu Personellerinin en sıkıntı yaşadıkları sorunlardan biri herhalde kendisinin veya ailesinin hastalığı durumunda sağlık kurumuna giderse! Detaylar mymemur.com.tr'de!

A+A-

Memurların ve Kamu Personellerinin en sıkıntı yaşadıkları sorunlardan biri herhalde kendisinin veya ailesinin hastalığı durumunda sağlık kurumuna gidişi olsa gerek.

Memurlar Hastaneye Giderse Belge Getirir mi?

Bir çok Memur ve Kamu personeli aile hekimine, hastaneye veya herhangi bir sağlık kuruluşuna gittiği durumda nasıl bir yol izleyeceği konusunda çok bilgi sahibi değil. Bazı kurum ve Kuruluşlarda hastaneye gittiğine dair veya tahlil ve tetkik yapıldığına dair evrak isteniyor. Peki Memur hastaneye gittiğini belgelemek zorunda mı?, Memur hastaneye veya sağlık kuruluşuna gittiğinde görev yerine dönmek zorunda mı? yoksa; o gün izinli mi sayılıyor?

Memurlar ve kamu personeli hastaneye veya başka bir sağlık kuruluşuna kendisi için veya ailesi için gittiğinde tetkik ve tedavi süresi, için izinli sayılır. Fakat Muayene sonrası eğer hekim tarafından istirahat verilmezse, memur ve kamu personeli görevine dönmek zorundadır. Eğer Kurum amiri ve sorumlusu suiistimal edildiği düşüncesine varırsa muayene edildiğine veya muayene sonrası tetkik ve tahlil yaptırdığına dair belge isteyebilir.

Kişinin işe gelmemesi veya sağlık hizmeti ile ilgili bir suistimal durumunun söz konusu olması durumunda ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125 inci maddesi kapsamında cezai işlem uygulanabilir.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.