1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memurlar İçin Çok Kötü Haber
Memurlar İçin Çok Kötü Haber

Memurlar İçin Çok Kötü Haber

Memurlar İçin Çok Kaygı Verici Bir Durum

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasada memur-işçi ayrımını kaldıracaklarını duyurdu bu düzenleme ile memurun çalışmasından memnun olmayan amir memurun tazminatını vererek işten çıkarabilecek aynı özel sektördeki gibi bir uygulamayı memurlar içinde yürürlüğe sokmak isteyen Erdoğan devletin işine son verdiği memurun mahkeme kararıyla geri işine döndüğünü bu şekilde devletin idare edilemeyeceğini bildirdi. Gelişmiş ülkelerde çalışanların sisteminin böyle olduğunu vurguluyan Erdoğan memnun değilseniz ihbar ve kıdem tazminatını ödersiniz ve kapıya koyarsınız dedi.

 Bu yasanın uygulamaya girmesi durumunda yaklaşık 3 milyon memur için çok kaygı verici olacak zira bütün memurlar sözleşmesi bir personel kadrosundaymış gibi görünecek ve amiri tarafından istenildiği zaman işine son verilebilecek.

Mevcut yasada işten atılan ve sürgün edilen memur idare mahkemesine başvurarak geri görevine dönebiliyordu fakat son zamanlardaki emekli olan ve istifa eden memurların yerine memur alımları yapılmamaktaydı.Bu durumda bu yasanın çıkacağı ve yasallacağını gösteren bir durum olarak uzmanlar tarafından bu yönde  yorumlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.