1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlar İçin Toplu Sözleşme Madde Madde Ne Getirdi Ne Götürdü
Memurlar İçin Toplu Sözleşme Madde Madde Ne Getirdi Ne Götürdü

Memurlar İçin Toplu Sözleşme Madde Madde Ne Getirdi Ne Götürdü

4. Dönem Toplu Sözleşmesi sonucunda memur ve emeklilere 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan zam oranları ile bir takım yeni düzenlemeler getirilmişti. Türkiye Kamu-Sen madde madde toplu sözleşmenin getirdiklerini ve götürdüklerini sıraladı.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, kamu görevlilerinin geneline yönelik 2015 yılında imzalanan toplu sözleşme ile 2017 toplu sözleşme metnini madde madde karşılaştırarak yenilik içeren değişiklikleri belirledi. Aşağıdaki bağlantıdan madde madde tüm detayları Foto Galeri'den mutlaka inceleyiniz. Oldukça faydalı istatistiksel bilgiler bulunmaktadır.

 

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandı ve kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik toplu sözleşme imzalandı.

 

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, kamu görevlilerinin geneline yönelik 2015 yılında imzalanan toplu sözleşme ile 2017 toplu sözleşme metnini madde madde karşılaştırarak yenilik içeren değişiklikleri belirledi.

 

Buna göre imzalanan toplu sözleşmeye 2015 yılı toplu sözleşmesine göre hac izni, hizmet tahsisli konutlar, aile yardımından geriye dönük yararlanma, fazla çalışma ücretinin ödeme usulleri, kreş hizmeti, bazı tabiplere ek ödeme, engelli çocuk yardımı, memuriyet mahalli tanımı, avukatlara yol tazminatı verilmesi, misafirhanelerden faydalanma, sözleşmeli personelin ücretlerinde esas alınan hizmet süresi,  biyologlara ek özel hizmet tazminatı, helal gıda ve engelli kamu görevlilerine yönelik pozitif ayrımcılık konularında toplam 14 yeni madde eklendi.

 

Bknz: Madde madde tüm detaylar için TIKLAYINIZ. (Foto Galeri)

 

Avukatlık vekalet ücreti, geçici personelin ek ödemesi, KİT’lerde görev yapan müdürlerin özel hizmet tazminatı, KİT’lerde görev yapan bazı personelin ek ödemesi, şeflerin özel hizmet tazminatı ve sözleşmeli olarak istihdam edilen teknik personele ilave ücret konularında toplam 6 maddede ise iyileştirmeye gidildi.

 

Bununla birlikte 2015 yılı toplu sözleşmesinde yer alan 4/C’li personel ile memur işi yapan kamu işçilerinin kadroya geçirilmesi, fiili hizmet zamlarının yeniden belirlenmesi, refakat izni, kadro dereceleri ve sivil memurların hukuki durumlarına yönelik olarak yapılacak düzenlemeleri içeren 3 hayati madde geçen dönemde uygulanmadığı gibi 2017 yılı toplu sözleşme metnine de dahil edilmedi.

 

Kapsam, dayanak, yürürlük gibi standart maddeler dışında geriye kalan 26 madde ise 2015 yılı toplu sözleşme metni ile aynı hükümleri içerirken, geçen dönemde uygulanmayan maddelerden bu yıl vazgeçildiği görüldü.

 

Bknz: Madde madde tüm detaylar için TIKLAYINIZ. (PDF Dosyası)

Toplu Sözleşme Memurlar İçin Madde Madde Ne Getirdi Ne Götürdü

Toplu Sözleşme Memurlar İçin Madde Madde Ne Getirdi Ne Götürdü

4. Dönem Toplu Sözleşmesi sonucunda memur ve emeklilere 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan zam oranları ile bir takım yeni düzenlemeler getirilmişti. Türkiye Kamu-Sen madde madde toplu sözleşmenin getirdiklerini ve götürdüklerini sıraladı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler