1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlar ve İşçiler Nasıl İki Katı Maaş Alabilir ?
Memurlar ve İşçiler Nasıl İki Katı Maaş Alabilir ?

Memurlar ve İşçiler Nasıl İki Katı Maaş Alabilir ?

Memur ve kamu işçileri Çift maaş almak için ne yapmalıdır?

A+A-

İkinci bir işte çalışarak memur ve işçiler iki maaş alabilirler.Ancak ikinci bir işte çalışmak isteyen memur ve işçiler için bazı kriterler var.

İŞÇİLER

 İşçiler, iş sözleşmesinde başka bir işte çalışma yasağı yoksa veya işveren başka bir işte çalışmasına izin vermiş ise ikinci bir işte de çalışabilir. Ancak işverenden izin almadan ikinci bir işe giren işçi, tazminatsız işten çıkartılabilir. İşveren bunu öğrendikten itibaren 6 iş günü içinde işçinin iş sözleşmesini tazminatsız sona erdirebilir.

MEMURLAR

Memurlar için de bazı şartlar var. Görevini küçük düşürücü davranış yasak. İş, mesai saatleri dışında yapılmalı ve işverenle sosyal güvenlik ilişkisi kurulmamalı. Memurlar, esnaflık veya tüccarlık yapamazama anonim ve limited şirketlere hisse ortağı olabilir.

Ayrıca Memurlar, aracını kiraya verebilir, 657 Sayılı Kanun'un 'basına bilgi veya demeç verme' başlıklı 15'inci maddesine aykırı olmamak şartıyla köşe yazarı olabilir ve ilgili birimlerin izniyle haftada 10 saati geçmemek üzere ücretli ders verebilir. 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.