1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti 1
Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti 1

Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti 1

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Neler Getirdi 16 Ağustos 2014

A+A-

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü Resmi gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe girdi. Peki yönetmelikte yapılan değişiklikler memurlar neler getirdi, memurlardan neler götürdü. İşte Resmi Gazetede Memurların Yer değiştirme atama Yönetmeliği ile ilgili bazı açıklamalar.

Yönetmelikte yapılan değişikliklere göre Memur hakkında adli veya idari bir soruşturma sonucu memurun bulunduğu yerde kalması uygun görülmüyorsa zorunlu hizmet süresi beklenilmeksizin memur başka bir yere atanabilecek. Memurun Zorunlu çalışma süresi ise atandığı diğer hizmet bölgesinde tamamlayacak.

Eğer Memurun görev yaptığı bölgede ihtiyaç bulunmuyorsa, Yine memur başka bir yere atanacak ve Zorunlu hizmet süresi bu atandığı bölgede tamamlayabilecek. Başka bir yere hizmet için atanan memur özel bir yönetmelik olmadığı sürece eski eski görev yaptığı yere tekrar dönmeyecek.

16 Ağustos 2014 Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.