1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlar Zorunlu Hizmet Bölgelerine Şartsız Atanmalı
Memurlar Zorunlu Hizmet Bölgelerine Şartsız Atanmalı

Memurlar Zorunlu Hizmet Bölgelerine Şartsız Atanmalı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sözleşmeli öğretmenliğe ve tayin sorununa değindi. Memurların ve öğretmenlerin, zorunlu hizmet bölgelerine şartsız atamalarının yapılması gerektiğini ifade etti.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sözleşmeli öğretmenlik ve tayinlerle ilgili bazı sorunlara değindi. Türk Eğitim-Sen tarafından web sitesinden yayınlanan açıklamalarda Genel Başkan İsmail Koncuk, zorunlu hizmet bölgelerine tayin sorununa parmak bastı. Öğretmenlerin ve memurların bu bölgelere şartsız atanmaları gerektiğini ifade etti.

 

Mahrumiyet bölgelerinde isteğe bağlı çalışmanın önü açılmalıdır.

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’in ve diğer tüm bakanlıkların bu bölgelerde çalışmak isteyen memurların önünü açması gerektiğini ifade etti. Hem Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde personel sıkıntısı çekildiğinin söylendiğini hem de buralarda gönüllü çalışmak isteyen memurların ve öğretmenlerin önüne engel konulduğunu kaydetti.

 

İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlik sistemini ise “ucube” olarak tanımladı. Böyle bir yönteme gerek olmadığını, gerekli tedbirleri almayanların sorumlu olacağını kaydetti. MEB’in sözleşmeli öğretmenlere zorunlu hizmet alanlarında 4+2 yıl çalışma zorunluluğu getirdiğini hatırlatarak bu bölgelere şartsız atama yapılmasını talep etti. Müsteşar Yusuf Tekin’in bu konudaki sözünü tutması gerektiğini dile getirdi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler