1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlara 1 Derece Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi Verildi
Memurlara 1 Derece Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi Verildi

Memurlara 1 Derece Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi Verildi

2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmesini öngören kanun teklifi Meclis Başkanlığına verildi.

A+A-

Uzun zamandır gündemde olan memurlara 1 derece verilmesi hakkındaki haberler yazılı ve görsel medyada genişçe yer aldı.Memurlar 1 derece verilmesi hakkında ki düzenlemenin meclise gelip bu düzenlemenin hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Hükümet kanadından konuyla ilgili somut bir adım gelmeyince Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli AĞBABA tarafından Memurlara bir derece verilmesi için Kanun Teklifi verildi. 

2015 seçimlerine yaklaşılırken Hükümetin milyonlarca memu ve kamu çalışanlarının bu beklentisine duyarsız kalmayacağını ümit ediyoruz.

Konu hakkında CHP milletvekili Veli AĞBABA'nın verdiği kanun teklifine göre,15 Ocak 2005 tarihine kadar göreve başlayan memurlar ve diğer kamu görevlilerine bir derece verilmesine karşın bu tarihten sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmemesinin Anayasamızda eşitlilik ilkelerine aykırılık teşkil ettiğinden bu tarihten sonra da göreve başlayan memur ve kamu görevlilerininde 1 derece uygulamasından faydalanması gerektiği vurgulanmaktadır.

Kanun Teklifi İçin Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.