1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlara 3600 Ek Gösterge Ekim'e Kaldı
Memurlara 3600 Ek Gösterge Ekim'e Kaldı

Memurlara 3600 Ek Gösterge Ekim'e Kaldı

Bilindiği üzere hemşireler, öğretmenler, polisler, din görevlileri ve idareciler için 3600 ek gösterge tabiri caizse başka bahara kaldı. Umarız bu sonbahar 3600 ek gösterge için son süreç olur ve bazı memurları değil tamamını kapsayacak bir düzenleme şart

A+A-

3600 ek göstergede süreç tamamlanıyor çok demek isterdik. Fakat ha şu seçimdi ha bu seçimdi derken maalesef yine bir tatil süreci geliyor. TBMM bu hafta itibarıyla tatile girecek. Yaklaşık 2.5 ay sürecek olan tatilde herhangi bir kanun vb. işlem yerine getirilmeyecek olsa bile kanun teklifleri, soru önergeleri için süreç devam edecek ve taleplerin değerlendirilmesi için Ekim ayı beklenecek.

3600 EK GÖSTERGE UZAMIYOR UZAKLAŞIYOR!

3600 ek göstergede süreç uzadıkça uzadı. Uzamanın da ötesinde UZAKLAŞMAYA mı başladı? Aradan birçok seçim hatta yerel seçim de geçti ama verilen sözler henüz yerine getirilmedi. 3600 ek gösterge ile 4 unvanda memurlar özellikle emekli maaşlarında 600 TL’lik artış yaşanacaktı. Son zamlarda bu artışta pek de bir şey değişmedi diyebiliriz!

Öte yandan öğretmenler için 2023 vizyon belgesi kapsamında sözü verilen ve tarih verilen 2’nci 100 günlük eylem planında da maalesef yürürlüğe girmedi. Sayın Bakan Selçuk 2’nci 100 günlük eylem planında 3600 ek göstergenin verileceğini kendi bizzat açıklamasına rağmen, zamanı gelince hatta halen 3600’ün adı bile neden geçmediği merak konusu!

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN

AK Parti’nin seçim bildirgesinde ek göstergenin 3600’e çıkarılacağı da yer alıyordu. 3600 ek gösterge düzenlemesinin TBMM açıldıktan sonra gündeme gelmesi halinde, yaklaşık 3.4 milyar lira olması beklenen maliyetin olumsuz etkisi gelecek yıla kalabilir. Bu kapsamda daha önce yapılan açıklamalar kapsamında etkisi olmasa da kendisi önümüzdeki yıla kaldı bile!

Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli bir yeri olan ek gösterge, birçok kesimi yakından ilgilendiriyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal da, ‘Yapacağımız düzenlemeyle polisimiz, öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz, din görevlilerimiz ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Bu düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” açıklamasında bulunmuştu.

TÜM MEMURLARA EK GÖSTERGE İÇİN TAM DESTEK

Süreç henüz tamamlanmamışken hatta henüz başlamamışken, TBMM’nin kapanmasıyla birlikte tüm memurlar ve birçok kesim için kanun teklifleri verilmeye devam edilecek. Dolayısıyla sadece belirli bir kesim değil tüm memurları kapsayacak bir çalışma için My Memur olarak her zaman desteğimizi vermeye devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler