1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurlara 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Hakkında Bilgilendirme
Memurlara 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Hakkında Bilgilendirme

Memurlara 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Hakkında Bilgilendirme

My Memur olarak sorumlu habercilik anlayışından hiçbir zaman ödün vermeden sizlere sağlıklı ve güvenilir haber yapmaktayız. Bu kapsamda gündemde dolaşan ve hükümetin hazırladığı belirtilen kanun teklifi ile ilgili önemli açıklama!

A+A-

Bilindiği üzere TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna muhalefet partileri tarafından 3600 ek gösterge hakkında birçok kanun teklifi verilmektedir. My Memur olarak TBMM’ye sunulan ve RESMİ olarak yayımlanan tüm kanun tekliflerini gündeme getirmekte ve sizleri bilgilendirmekteyiz.

Bizlere ulaşarak mesaj çeken takipçilerimiz gündemde hükümetin hazırladığı ve 3600, hatta 3800 ek gösterge ile ilgili bir kanun teklifi olduğunu belirtti. İncelemelerimiz sonucunda resmi olarak herhangi bir kanun teklifi, özellikle hükümet tarafından hazırlanmış ve TBMM’ye sunulmuş bir kanun teklifi olmadığını belirtmek isteriz.

Birçok internet haber siteleri maalesef, öğretmenlere 3600 ek gösterge hatta 3800 ek gösterge şeklinde kanun teklifi hazırlandığını belirtmektedir. Henüz resmi olarak bir kanun teklifi hazırlanmış değildir.

Medyada dolaşan haberlerde yer alan ve “Kamu Görevlilerinin Ek Göstergelerine İlişkin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Eki (I) ve (II) sayılı cetvellerde değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi” olarak adlandırılan, resmi olmayan belgeler kanun teklifi değildir.

3600 Ek Gösterge Kanun teklifi değişikliği olarak adlandırılan belgeler “kanun teklifi” olarak değil, TASLAK metin olarak en fazla geçebilir. Medyaya sızan bir belge olsa dahi içeriğinde yer alan ve maaş hesaplamalarına dair detayların yer aldığı bir kanun teklifi şekli bulunmamaktadır.

Bu kapsamda aşağıdaki örneğini de paylaşacağımız ve kanun teklifi olarak adlandırılan belgelerin doğruluğu için resmi açıklamaları beklemekte fayda vardır.

Belgeler Doğru Olabilir mi?

Varsayalım ki bu belgeler doğru. Oldukça güzel hatta muhteşem bir gelişme olacaktır. Çünkü YARDIMCI HİZMETLER SINIFI çalışan tüm personellere de ek gösterge çalışması bu taslak metin olarak adlandırılan belgelerde vardır.

Öte yandan 5. Derece bir öğretmenin ek göstergesi 900 iken taslak metinde 1950’ye çıkarılmıştır. Hatta 3600 değil 3800 ek gösterge yer almaktadır. Neredeyse tüm derecelerde yükselme olmaktadır ve hali hazırda çalışanlar için de maaş hesaplaması yapılmıştır ki resmi bir kanun teklifinde bu şekil bir hüküm vb. çalışma olmaz.

Doğru olmasını isteriz fakat resmi bir açıklama olmadan ve hazırlanan belgenin içeriği itibarıyla mevzuat düzenlemesi örneklerine benzemeyen bir çalışma içerdiğinden My Memur olarak sizleri bilgilendirmek istedik.

ek.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler