1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?
Memurlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Memurlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Bu yıl Kurban Bayramı 3 Ekim’de başlıyor ve 7 Ekim’de bitiyor. Peki Kurban Bayramında memurlara ikramiye verilecek mi?

A+A-

Kurban bayramına buruk girmek istemeyen memurlar bayram ikramiyesi talep ediyor.Yaklaşan Kurban Bayramı’nda kamu çalışanlarının ve emeklilerin harcamalarının artması ,okul harcamaları ve kurban alımı nedeniyle zor durumda kalan  memurlar bayram coşkusunu yaşayamamaktadır.

Yıl içinde, gündelik yaşamını dahi sürdürmekte güçlük çeken kamu görevlilerinin mevcut maaşlarla bayram masraflarını karşılamaları mümkün değildir. Bu durumda, söz konusu ekonomik büyümeden emekliler ve kamu çalışanlarının da pay alması ve kamu görevlilerimizin bayram sonunda daha da zor duruma düşmemeleri için, memurlara ve emeklilere dini bayramlardan önce bir maaş tutarında bayram ikramiyesi verilmesi zorunludur.

Devletin kamuda görevli işçilere yılda iki defa bayram ikramiyesi vermekte olduğu gerçeği üzerinden bakılacak olursa 657 sayılı Devlet memurları kanununa göre görev yapan devlet memurlarına da yılda iki defa bayram ikramiyesi verilmesi gerekmektedir.

Yaklaşık 3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyona yakın emekli, Kurban Bayramı’na buruk girmek üzeredir. Hükümet eğer arzu ederse, inisiyatif kullanıp bayram ikramiyesi talebimizi hayata geçirerek memurlarımızın, emeklilerin ve ailelerinin yüzlerini güldürebilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.