1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memurlara Görevde Yükselme Sınavlarında Sözlünün Kaldırılması İçin DPB'de Görüşme
Memurlara Görevde Yükselme Sınavlarında Sözlünün Kaldırılması İçin DPB'de Görüşme

Memurlara Görevde Yükselme Sınavlarında Sözlünün Kaldırılması İçin DPB'de Görüşme

Devlet Personel Başkanlığı Daire Başkanı ile görüşme gerçekleştiren Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ümit Demirel kamuda görevde yükselme sınavlarında kaldırılmasını talep etti. İşte detaylar!

A+A-

Sözlü Sınavların Kaldırılması İçin Devlet Personel Başkanlığı DPB Daire Başkanı Ekrem KURU ile görüşme gerçekleştirildi. Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ümit Demirel ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Devlet Personel Başkanlığı Daire Başkanı Ekrem KURU ile sözlü sınavların kaldırılması hakkında görüşme yaptı.

Kamuya personel alımlarının yanı sıra görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında bile sözlü sınav yapılmasının yanlışlığına değinen sendika temsilcileri konuyla ilgili DPB’ye ilk elden taleplerini iletti.

Göevde yükselme sınavları örneğin, hizmetlinin Memur veya Teknik Kadroya Geçmesi, Memurun Şef veya Teknik Kadroya Geçmesi için yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan yazılı sınavların peşinden getirilen sözlü sınav uygulanması mağduriyetler yaratmaktadır.

Sözlü sınavların zorluğunun yanı sıra torpili hortlatacağı, siyasilerin ve bürokratların sözlü sınav öncesi torpil peşinde koşanların odağı haline geleceği hususlarında da önemli hatırlatmalar DPB yetkililerine iletildi.

Sözlü Sınavın kaldırılmasıyla ilgili olarak da TEÇ-SEN Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası tepkilerinin sabit ve net olduğu belirtildi. Eğitim çalışanlarından alınan güçle hemen hemen herkesin karşı olduğu bir sistemin sürdürülebilir olmasının mümkün olmadığı belirtildi. Sözlü sınavların kaldırılmasıyla ilgili olarak görüşmelerin bundan sonra da devam edeceği belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler