1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti - 22 Şubat 2018 Resmi Gazete
Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti - 22 Şubat 2018 Resmi Gazete

Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti - 22 Şubat 2018 Resmi Gazete

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı’nın yazısı üzerine 657 Devlet Memurları kanununa göre Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Memur giyecek yardımı yönetmeliği için tıklayınız.

A+A-

Memurlara yapılacak giyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 22 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Memurların giyecek yardımı yönetmeliğinde yapılan değişikliklere dair detaylar şu şekildedir.

14 Eylül 1991 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinde değişiklik yapıldı.

Aynı Yönetmelikte yer alan Muhafaza Memuru, Kolcu ibaresi ile Gümrük Sahasında Görevli Gümrük Memurları ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

24 Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 27 Ekim 1999 tarihli ve 4458 sayılı Gümrük Kanunu uyarınca resmi kıyafet    giymek zorunluluğu bulunan personel için giyecek yardımlarının detayları şu şekildedir.

Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı ile Bölge Amiri, Kısım Amiri, Muhafaza Memuru, Muayene Memuru için verilecek giyecek yardımı miktarları belli oldu.

Ayrıca Şef, Veri Hazırlama Pantolon ve Kontrol İşletmeni, Tişört Memur, İcra Memuru, Gömlek Anbar Memuru, Satış Ayakkabı Memuru, Veznedar için de belirlendi. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

yonetmelik-giyecek.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler