1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti
Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti

Memurlara yapılacak giyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 20 Aralık 2018 tarihli ve 30631 sayılı resmi gazetede değişti.

A+A-

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 2 nci ve 211 inci maddeleri gereğince karar verildi. 20 Aralık 2018 tarihli resmi gazetede değişiklik yayımlandı.

14 Eylül 1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kumlu Karan ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine Ekli 1 Sayılı Cetvelin 19 uncu sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Aşağıdaki tablodan giyecek ve miktarlarını inceleyebilirsiniz.

Resmi Kıyafet Taşıyan Personel (İtfaiye, Zabıta, Bando, Orkestra Personeli ile İnfaz ve Koruma Memuru, Gemi Adamı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi v.b.) için yapılan değişiklikler:

Açık Yerde Çalışan ve kapalı yerde çalışan memurlar için verilecek ürünlere dair adet miktarlarına aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Açık yerde çalışan memurlar için; Takım Elbise veya Tayyör veya Pantolon ve Mont, Ayakkabı veya Bot, Gömlek veya kazak veya tişört (uzun veya kısa kol), Kravat, Şapka veya Kep, Bere, Palto veya Manto veya Pardesü veya Kaban, Yağmurluk (Muşamba).

Kapalı yerde çalışanlar için; Takım Elbise veya Tayyör veya Pantolon ve Mont, Ayakkabı veya Bot, Gömlek veya kazak veya tişört (uzun veya kısa kol), Kravat, Şapka veya Kep. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

memur-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler