1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Memurların 2018 Temmuz Zammı Sonrası Sabit Ödeme Tutarları
Memurların 2018 Temmuz Zammı Sonrası Sabit Ödeme Tutarları

Memurların 2018 Temmuz Zammı Sonrası Sabit Ödeme Tutarları

2018 Yılı Temmuz Zammı Sonrası Tüm Unvanların Sabit Ödeme Tutarları İçin Tıklayınız

A+A-

Bugün açıklanan Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Haziran ayı Enflasyon rakamları açıklanmış ve bunu haberimizde duyurmuştuk. Haberimiz için TIKLAYINIZ.

Memurların gözü kulağı bu açıklamada iken, en çok merak edilen konu ise enflasyon zammı ne kadar olacaktı. Rakamlar açıklanmış ve memurlara ek zam yolu gözükmüştü. Bu minvalde enflasyon rakamlarından memur zammı oranını 8,67 olarak tespit etmiştik. Haberimiz için TIKLAYINIZ.

Gün içerisinde Maliye Bakanlığı tarafından enflasyon zammı dahil Temmuz zammı rakamları www.maliye.gov.tr adresinden duyuruldu. Maliye Bakanlığının hesaplamalarına göre Memurlara ve Sözleşmeli Personele yapılacak zam oranı 8,65 olarak belirlenmiştir. Mymemur Ailesi olarak elimizdeki verilerle 375 KHK kapsamında sabit ödeme alan bir çok personelin sabit ödemesini sizin için hesapladık. Hesaplamalarda kuruş bazında sapmalar olabilir.(+0,01-0,01) Gözden kaçırdığımız durumları ve unvanları yorumlarda belirtirseniz tüm unvanları tarafınıza aktarmış oluruz.

2018 yılı Ocak-Temmuz ayı Maaş Katsayısı 0,10855’dir. Memurlara uygulanacak zam oranı ise %8,65’dir. 1-6 aylık Maaş Katsayısı*Zam oranı=Sonuç+1-6 aylık Maaş Katsayısı formülü uygulayarak sonuca ulaştık. 0,10855*%8,65=0,009389575+0,10855=0,117939575 katsayısını bulduk. Fakat Maliye Bakanlığı 0,’den sonra genelde 5-6 hane kullanmakta olduğundan yukarı yuvarlama ile 0,117940 katsayısına ulaştık. Velev ki bulduğumuz ilk rakamı dahi kullansa sapma oranı çok fazla etkilemeyecek.

Unvanlara ait sabit ödeme hesaplanırken Temmuz ayı zamlı sabit ödeme, haziran ayı sabit ödeme ve aradaki zam farkını yansıttık.

Sağlık Personeline ait Sabit Ödemeler için TIKLAYINIZ

Avukat-Öğretmen ve Din Hizmetleri için TIKLAYINIZ

Emniyet Personelleri için TIKLAYINIZ

Teknik Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler için TIKLAYINIZ

Genel İdari Hizmetler için TIKLAYINIZ

Diğer Unvanlar için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler