1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?
Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?

Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?

Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik ile Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı

A+A-

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü Resmi gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe girdi. Yönetmelikte  Geçici görev ve geçici görevlendirme süreleri ile alakalı da değişiklikler yapıldı.

Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Yılda toplam 90 günü aşan geçici görev süreleri, aynı unvanda aday memur olarak geçen süreler ile başka yerdeki bir görevin 657 sayılı Kanunun 86'ncı maddesinde yer alan vekalet görevi ve aylık verilmesinin şartlarıyla ilgili olarak memura vekaleten gördürülmesi halinde, bu sürelerin tamamı geçirildiği yerin bölge hizmetinden sayılacak. 6 ayı aşan kısmıyla belirtilen süreler ise bölge hizmetinden sayılmayacak.

657 sayılı Kanun veya diğer kanunlar uyarınca "aylıksız izin almak" suretiyle geçirilen süreler, yetiştirilmek amacıyla yurt dışına gönderilen memurların yurt dışında geçirdiği süreler, 657 sayılı Kanunun hastalık ve refakat iznini düzenleyen 105'inci maddesi gereğince verilen izinlerin 6 ayı aşan kısmıyla belirtilen süreler, bölge hizmetinden sayılmayacak.

Aynı yönetmeliğin başvurma şekilleriyle ilgili 26'ncı maddede geçen "özürlerini" ibaresi "mazeretlerini" ve "sicil amirleri kanalı ile" ibaresi "disiplin amirleri kanalı ile" şeklinde değiştirildi.

Yönetmelikte geçen "özür" ibaresi "mazeret"; "(A) Özür Grubu" ibaresi "Sağlık Mazereti" ve "(B) Özür Grubu" ibaresi "Aile Birliği Mazereti" şeklinde değiştirildi. Aynı kısma "Can Güvenliği Mazereti" ibaresi eklendi ve "Not" kısmında yer alan "Özür Grubuna" ibaresi " Mazeretlere" şeklinde değiştirildi.

16 Ağustos 2014 Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.