1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurların Kurum içi Yer Değiştirmelerinde Yeni Dönem
Memurların Kurum içi Yer Değiştirmelerinde Yeni Dönem

Memurların Kurum içi Yer Değiştirmelerinde Yeni Dönem

Memurların Kurum içi Yer Değiştirmelerinde Yeni Dönemin başladı

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı yaptığı duyuru ile Memurların Kurum içi Yer Değiştirmelerinde Yeni Dönemin başladığını yayınladı.

Devlet personel Başkanlığı DPB tarafından yapılan duyuruda 16 Ağustos 2014 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliği belirtti. vatandaşlara nitelikli ve dengeli kamu hizmeti sunulabilmesi için kamu kurumları hizmet gerekleri ve özellikleri ile personel yapılarını dikkate alarak belirli unvanlardaki memurlarını Yönetmeliklerinde tespit edecekleri hizmet bölgeleri arasında iki yıldan az olmamak üzere değişik sürelerle rotasyona tabi tutulduğunu hangi unvanlara sahip memurların nerelerde ne kadar çalışacağının bu yönetmelik ile belirlendiğinin altını çizdi.

DPB örenek olarak ise Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlıklarını gösterdi.

16 Ağustos 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik ile eş durumuna bağlı nakillerde diğer eşin de Devlet memuru olması şartı aranırken artık eşleri kamu personeli olan memurlar ile kamu personeli olmamakla birlikte son üç yıldır bulundukları yerde sosyal güvenlik primi ödeyen serbest olarak veya özel sektörde çalışanların memur olan eşlerine de aile birliği mazeretine dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilme imkanı sağlandığı belirtildi.

Değişiklik öncesinde Yönetmelikte yer almamakla birlikte yapılan değişiklik sonrasında yeni bir hak olarak getirilen düzenleme ile görev yaptığı yerde kendisi veya yakınlarının can güvenliğine yönelik bir tehdit oluşan memurlar da yer değiştirme talebinde bulunabilecektir.

Memurların hizmet gereği (soruşturmaya bağlı) olarak yer değiştirmesine ilişkin mezkur Yönetmelik hükmündeki sicile ilişkin ifadeler ile uygulaması bulunmayan inzibati soruşturmaya ilişkin ibare yürürlükten kaldırılarak söz konusu hüküm yeniden düzenlenmekte,

Memurların hizmet bölgelerindeki zorunlu çalışma süresinden sayılacak ve sayılmayacak süreler uygulamadaki sıkıntılar, değişen mevzuat ve kurumsal talepler dikkate alınarak yeniden düzenlenmekte,

Engelli memurlar ile engelli yakını bulunan memurların engellilik durumuna bağlı kurum içi yer değiştirmesinin usul ve esasları düzenlenmektedir.  Şeklinde açıklandı.

Memurların Geçici Görevlendirme Süreleri ile Alakalı Ne Değişti ?

Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti

Memur Can Güvenliği Mazeret Tayini Bilinmesi Gerekenler 16 Ağustos 2014

Aile Birliği Mazeret Tayini ( Eş Durumu Tayini) Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir

Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete

Memurlar Yer Değiştirme Suretiyle Atama Yönetmeliğinde Neler Değişti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.