1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Memurların Mağduriyetini Memur-Sen Ödesin
Memurların Mağduriyetini Memur-Sen Ödesin

Memurların Mağduriyetini Memur-Sen Ödesin

Hükümet ile Yetkili sendika arasından imzalanan toplu sözleşmede Hükümetin

A+A-

Hükümet ile Yetkili sendika arasından imzalanan toplu sözleşmede Hükümetin sunduğu 3+3 zammı red edilerek yerine seyyanen zam kabul edilmişti. Ocak ayı itibariyle memurlara 123 TL Seyyanen zam verilmesi ve enflasyon farkından mahrum edilmişti.

Enflasyon oranlarının ise yüksek oluşu nedeniyle memurların maaşı enflasyon karşısında erimiş tabiri caizse enflasyona yenik düşmüştü. Türk Tabipleri Birliği, Türk Diş hekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği’nin ortak bir açıklama yaptığını belirten Sağlık Emekçileri Sendikası Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya Memurların enflasyon farkından yaşadıkları mağduriyetin Memur-Sen tarafından karşılanması gerektiğini belirtti.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.