Memurların sırları ifşa edilecek

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memurların sırları sır olmaktan çıkacak ve ifşa edilecek.

23500
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memurların sırları sır olmaktan çıkacak ve ifşa edilecek. Bakanlar Kurulu’nda kabul edilen KHK ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu gibi kurumlardan “sır” olduğu gerekçesiyle devlet memurlarının verilemeyen bilgileri bundan sonra paylaşıma açık olacak. FETÖ/ PDY ile daha etkin mücadele edebilmek, kamu kurum ve kuruluşlarında tekrardan böyle bir yapılanmanın oluşmasına engel olmak için böyle bir düzenlemeye gidildiği belirtiliyor.

Bu KHK ile devlet kurumlarından herhangi biri adı geçen kurumlardan istediği bilgileri alabilecek. Daha önceden müşteri sırrı olması sebebiyle verilmeyen bilgiler yeni düzenlenen Kanun Hükmünde Kararname ile isteği yapan kurumla paylaşılacak. Yani devlet kurumlarından bir tanesi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan o memur hakkında bilgi isterse Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu istekte bulunan kuruma bilgileri verebilecek. Bilgi talep edilebilecek kurumlar arasında Mali Suçları Araştırma Kurumu da bulunuyor.

Maliye Bakanlığı’na yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu düzenlemenin içinde bulunduğumuz süreçte FETÖ/PDY’ye mensup bürokratların ortaya çıkarılmasında kullanılacağı belirtiliyor Daha sonra ise tekrar böyle bir yapıya müsaade edilmeyecek ve kamu görevlileri bu şekilde  takip edilebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!