1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurların ve Sözleşmeli Personelin 2020 Yılı Yemek Parası Ücretleri Belli Oldu
Memurların ve Sözleşmeli Personelin 2020 Yılı Yemek Parası Ücretleri Belli Oldu

Memurların ve Sözleşmeli Personelin 2020 Yılı Yemek Parası Ücretleri Belli Oldu

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Memurlar ve sözleşmeli personel 2020 yılında ödeyecekleri yemek ücretleri...

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği yayınlandı. 15 Ocak 2020 Tarihli ve 31009 Sayılı Resmi Gazete ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan memurların ve sözleşmli personelin ödeyeceği yemek bedeli ile alakalı esasların belirlendiği Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği yayımandı.

YAYIMLANAN TEBLİĞ NE ANLAMA GELİYOR

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği; 2020 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olan memurlardan ve sözleşmeli personelden alınacak asgâri yemek bedellerine ilişkin esasları belirliyor.

Tebliğ ile belirlenen esaslar, kamu idareleri, özel bütçeli idareler, kamu iktisadi teşebbüsleri, döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu idarelerindeki memurlar ile sözleşmeli personeli ilgilendiriyor.

MEMUR YEMEK ÜCRETİ OLARAK NE KADAR ÖDÜYOR?

Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, diğer iller için yarısını aşmamak üzere kurum bütçelerine konulan ödeneklerle karşılanıyor. Yemek bedelinin bütçeden karşılanamayan kısmı yemek yiyen memurlar ve sözleşmeli personelden temin ediliyor.

2020 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olan memurlar ve sözleşmeli personellerden  en az aşağıda listede belirlenen tutarlar üzerinden günlük yemek bedeli alınacak.

Kamu Kurum ve Kuruluşları, personelin kadro veya pozisyon unvanını, hizmetlerinin özelliğini, yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallerde daha iyi şartlarda sunulması gibi hususları dikkate alarak aşağıda belirtilen miktarların üzerinde yemek bedeli tespit edebilir.

MEMURLARIN 2020 YEMEK ÜCRETİ

memurlarin-yemek-ucreti-2020.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler