Memurların yiyecek yardımı yönetmeliği değişti

Devlet Memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 19 Ağustos 2016 Tarihli ve 29806 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sayıştay’ın görüşü alınarak hazırlanan yönetmelikte yapılan değişiklikler için tık

23505
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Memurlarının yiyecek yardımından hangi hallerde, ne şekilde faydalanacaklarını ve bu yardımın uygulanması ile ilgili esasları belirleyen Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yönetmelik değişikliklerini My Memur olarak eski ve yeni hükümlerini sizler için inceledik. Yönetmelikte yapılan değişiklikler şu şekildedir.

Yemek Servisi Giderleri bölümünde yer alan Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, yemek maliyetlerinin yarısını aşmamak üzere, bu Yönetmelik kapsamına dahil memur kadrosu adedine göre kurum bütçelerine konulacak ödeneklerle karşılanır kısmı değiştirilerek Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, diğer iller için yarısını aşmamak üzere, bu Yönetmelik kapsamına dahil memur kadrosu adedine göre kurum bütçelerine konulacak ödeneklerle karşılanır şeklinde oldu.

Ayrıca ek 2 maddede Sağlık personeli ile ilgili olan bölümde değişiklik yapıldı. Eski hüküm şu şekildedir: Bu Yönetmeliğe göre yiyecek yardımından yararlanacak personelden Sağlık Bakanlığı 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personel (sözleşmeli personel dâhil), il sağlık müdürlüklerinin yemek servislerinden veya il sağlık müdürlüklerince belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı yataklı tedavi kurumlarının yemek servislerinden ücret ödemeden yararlanır. Bu personelden hizmetin kesintisiz olması nedeniyle görev yerinden ayrılamayacak durumda bulunanlar kumanya verilmek suretiyle bu yardımdan yararlandırılabilir. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Sağlık Bakanlığınca belirlenir.

Yeni hüküm: A1, A2 ve C tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezinde fiilen görev yapan personel hariç olmak üzere bu Yönetmeliğe göre yiyecek yardımından yararlanacak personelden Sağlık Bakanlığı 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personel (sözleşmeli personel dâhil), il sağlık müdürlüklerinin yemek servislerinden veya il sağlık müdürlüklerince belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı yataklı tedavi kuramlarının yemek servislerinden ücret ödemeden yararlanır. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Sağlık Bakanlığınca belirlenir denildi. 19 Ağustos 2016 Tarihli ve 29806 Sayılı Resmî Gazete için TIKLAYINIZ. 112 acil servis çalışanları için yemek yardımı başlıyor TIKLAYINIZ.

112-acil-servis-yemek-yardimi.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!