Memurlarla İlgili Yeni Sistem Yürürlüğe Giriyor!

Memurları ilgilendiren yeni bir sistemin faaliyete sokulmasının ardından kamu görevlilerinin mal beyanlarının doğruluğu araştırılacak, mal varlıkları çalışma döneminin öncesi ve sonrasında kıyaslanacak.

73447
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuda yolsuzlukla mücadele kapsamında yeni adımlar atılırken, bu kapsamda yürürlüğe girecek olan yeni sistem ile kritik bir eşiğin atlatılması bekleniyor. Yolsuzluk ile mücadele adına önemli kararlar almaya devam eden Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bu çerçevede kamu çalışanlarının mal varlıklarını ve mal beyanlarının doğruluğunu araştırma kararı aldı. Alınan karar ile beraber, personellerin kamuda çalışmaya başlamadan önceki mal varlığı ile çalışmaya başladıktan sonraki toplam mal varlığı kıyaslanacak. Böylelikle kamuda yolsuzluk sorunu ile mücadele adına önemli bir adım atılmış olacak.

Mal Beyanı Doğruluğu Araştırılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, 2021 yılından itibaren yürürlüğe girmesi adına yeni sistem üzerinde büyük bir hızla çalışıyor. Yürürlüğe girecek yeni sistem ile birlikte, kamu görevlilerini mal beyanlarının doğru olup olmadığı araştırılacak. Aynı zamanda göreve atanmalarından önceki ve görev sonrasındaki mal varlıkları da karşılaştırılacak. Böylelikle yolsuzlukla mücadele adına kritik bir hizmet Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından sunulacak.

Artışlar Takip Edilecek

Mal beyanlarının doğruluğu araştırılırken, beyanlarda yaşanan dikkat çekici artışa sahip çalışanlar da anlık olarak takip edilecek. Kamu yönetiminde hesap verme sorumluluğunun yerleştirilmesi ve kamuda eşitlik adına şeffaflığın artırılması gibi unsurlar, çalışmanın faydaları olarak düşünülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!