1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti
Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti

Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımında Ne Değişti

Memurun Yıllık İzni Mazeret İzni Ve İzin Kullanımı Hakkınde Değişiklik 16 Ağustos 2014 Resmi gazetede yayınlanan

A+A-

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü Resmi gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe girdi. Yönetmelikte  Mazeret İzinleri, Yıllık İzinler ve nasıl kullanılacağına dair de değişiklikler yapıldı.

Yönetmelik ile yapılan değişiklikte 657 sayılı Kanunun yıllık izinlerle ilgili 102'inci madde, yıllık izinlerin kullanılışıyla ilgili 103'üncü ve mazeret iznini düzenleyen 104'üncü maddelerde öngörülen izinlerin tamamıyla hastalık ve refakat iznini düzenleyen 105'inci madde gereğince verilen izinlerin toplamının 6 ayı geçmeyen kısmı ile Görevden uzaklaştırılan ve görevleri ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınan memurların 657 sayılı Kanunun, memurun göreve tekrar başlatılmasının zorunlu olan halleriyle ilgili 143'üncü maddesinde sayılan durumların gerçekleşmesi halinde bu sürelerin tamamı şeklinde bir düzenleme yapıldı.

16 Ağustos 2014 Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.