Meram Tıp Fakültesi Kalitesini Tescilledi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi dört farklı kalite yönetim sistemine sahip Türkiye'deki sayılı üniversite hastanesinden...

12486
Daha Fazla Göster

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi dört farklı kalite yönetim sistemine sahip Türkiye’deki sayılı üniversite hastanesinden biri olduğunu bir kez daha tescilledi. Ayrıca Meram Tıp Fakültesi Konya’da bu belgelere sahip tek kamu hastanesi olma özelliği taşıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Meram Tıp Fakültesi Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Tekin, “Meram Tıp Fakültesi Hastanesi; bölgemizin, Konya’nın en büyük, en köklü hastanesidir. Sadece merkeze değil çevre il ve ilçelere de ciddi hizmetler vermekteyiz. Hastanemiz Konya’da birçok ilki başarmış durumdadır. Son olarak Konya’da başka kamu hastanesinde olmayan Türkiye’de de Üniversite bağlamında sayılı hastanelerde bulunan kalite yönetim sistemleri belgelerini almaya hak kazandık” dedi.

2007’den beri kalite yönetim sistemlerine önem verdiklerine dikkat çeken Tekin, ISO 2001 TSE Belgesi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 10002 Müşteri Yönetim Sistemi ve 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi’ne müracaat ettiklerini ve detaylı incelemenin sonunda 4 belgeyi de almaya hak kazandıklarını söyledi. Tekin bu sayede daha kaliteli hizmetler sunmaya devam edeceklerine dikkat çekti. Personel ve hastalara sıfır riskle hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen Tekin, bu belgelerin bu amaçlarını başardıklarının bir göstergesi olduğunu anlattı.

“İYİ SAĞLIK HİZMETİ SUNUMU EKİP İŞİ”

“Hastanemizin bu hale gelmesinde bu güne kadar emeği geçen tüm yöneticilerimize, tüm çalışanlarımıza, bütün hocalarımıza, üst yöneticilerimize, rektörlüğümüze sonsuz teşekkür ederiz” diyen Prof. Dr. Tekin, hastanede sağlık hizmeti sunumunun bir ekip işi olduğunu hiç kimsenin tek başına bu başarıyı elde edemeyeceğini ifade etti.

Bütün ekip bir araya geldiklerinde çok ciddi hizmetler sunduklarını ifade eden Prof. Dr. Tekin, Konya’nın sağlık güvencesi olarak hizmet etmeye devam edeceklerini, var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti ve Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nin daha iyi günlere geleceğini sözlerine ekledi.

Meram Tıp Fakültesi Kalitesini Tesciledi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meram Tıp Fakültesi Kalitesini Tescilledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!