Merkez Bankası 16 Sözleşmeli Ekonomist Personel Alımı

Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bankanın yayınladığı ilana göre Merkez Bankası 16 sözleşmeli personel alımı yapacak. Merkez Bankası ekonomist alımı başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

32696
Daha Fazla Göster

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası personel alımı yapacak. Merkez Bankası tarafından internet sitesinde yayınlanan duyuruda ekonomist olarak görev yapacak 16 sözleşmeli personel alınacağı belirtildi. Alınacak ekonomistler sözleşmeli ve tam zamanlı olarak görev yapacaklar. Merkez Bankası personelleri 675 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamının dışında bulunuyor. Bu yüzden memur alımı kapsamında olmuyor.

Merkez Bankası sözleşmeli ekonomist alımı kapsamında Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğüne 5, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğüne 2, Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürlüğüne 6 ve Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğüne 3 ekonomist alınacak.

Öğrenim şartı lisans mezuniyeti ve ek olarak doktora gösteriliyor. İktisat veya finans alanlarında özellikle ekonometrik modelleme, makro iktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı, ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme, kentsel iktisat, gayrimenkul iktisadı, tarım iktisadı, finansal matematik, büyük veri analizi (big data analytics), veri madenciliği (data mining), finansal kuruluşlar ve şirket finansmanı konularında doktora yapmış ya da 2017 yılı sonuna kadar doktorası bitecek adaylar başvurabilecek.

KPSS ve YDS şartları arasından sadece YDS şartı ilanda yer alıyor. Buna göre adayların çok iyi derecede İngilizce bilmeleri ve son iki yıl içinde yapılan E-YDS ya da YDS’den en az 90 puan almış olmaları gerekiyor. İlanda herhangi bir yaş şartı belirtilmiyor.

Merkez Bankası personel alımı başvuruları 25 Temmuz 2017 tarihine kadar yapılacak. Adaylar Merkez Bankasının internet adresinde yer alan bağlantı ile başvuru yapabilecekler. Başvuruların ardından adaylar mezun oldukları alanlara göre insan kaynakları değerlendirmesi ve komisyon mülakatı aşamalarından geçecekler. Merkez Bankası 16 sözleşmeli ekonomist personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Merkez Bankası 16 Sözleşmeli Ekonomist Personel Alımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!