1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! 65 Kadro
Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! 65 Kadro

Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! 65 Kadro

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB 2019 yılı memur alımı sınav sonuçları açıklandı Merkez Bankası 65 memur alımı sınav sonucu ve mülakat sınav tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Merkez Bankası 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 3 farklı kadro için toplam 65 personel alımı süreci devam ediyor. Mülakatlar öncesi yazılı sınav sonuçları da açıklandı. Merkez Bankası Uzman Yardımcısı alımı, Merkez Bankası Denetçi Yardımcısı alımı ile Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı alımları kapsamında 65 kadrolu devlet memur alımı için sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

5 Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı alımı kapsamında Yazılı Meslek Sınavı ile 10 Denetçi Yardımcısı alımı Yazılı Meslek Sınavları gerçekleştirilmişti. Ardından 50 Uzman yardımcısı alımı kapsamında 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde de sınavlar gerçekleştirilmesinin ardınsan 3 farklı ilan için de sonuçlar açıklandı. Yazılı sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantılardan ayrı ayrı ulaşabilirsiniz.

KİŞİLİK VE YETKİNLİK TESTLERİ (20 – 22 MAYIS 2019)

Komisyon Mülakatı öncesinde, adaylara elektronik posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri uygulanacaktır.

KOMİSYON MÜLAKATI (27 – 31 MAYIS 2019)

Komisyon mülakatında adaylar güncel sosyo-ekonomik konular ile mesleğin gerektirdiği konulara hâkimiyet yönünden değerlendirilecek, değerlendirme her bir komisyon üyesi tarafından 100 tam puan üzerinden yapılacak ve verilen puanların ortalaması alınarak adayın mülakat puanı bulunacaktır.

Mülakat puanı 70 puan ve üzerinde olan her aday için 100 tam puan üzerinden verilen yazılı meslek sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır. Aday başarı puanı sıralamasına göre belirlenen sayıdaki aday başarılı olmuş sayılacaktır.

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı alımı sınav sonuçları:

www.jpg

Merkez Bankası Denetçi Yardımcısı alımı sınav sonuçları:

www.jpg

Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı alımı sınav sonuçları:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler