1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımları Başladı! Kadrolu 65 Kamu Personeli Alımı Şartları
Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımları Başladı! Kadrolu 65 Kamu Personeli Alımı Şartları

Merkez Bankası 2019 Yılı Memur Alımları Başladı! Kadrolu 65 Kamu Personeli Alımı Şartları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB 2019 yılı memur alımı başvuruları başladı. Merkez Bankası 65 memur alımı başvuru şartları ve ilan detayları için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 50 uzman yardımcısı alımı, 10 denetçi yardımcısı alımı, 5 bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı alımı olmak üzere 3 farklı ilanla toplam 65 kamu personeli kadrolu memur alımları yapılacak. Merkez Bankası 2019 yılı memur alımı başvuru detaylarını My Memur olarak hazırladık.

Merkez Bankası Memur Alımı başvuru ilanlarına aşağıdaki “PDF” dosyalarından indirebilirsiniz. Merkez Bankası üç farklı ilanla 50 uzman yardımcısı alımı, 10 denetçi yardımcısı alımı, 5 bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı alımı için başvurular 12 Nisan 2019 ile 22 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir.

MERKEZ BANKASI MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

1 Ocak 1987 ve daha sonra doğmuş olmak,

Kamu haklarından yasaklı olmamak,

Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor.

MERKEZ BANKASI 50 UZMAN YARDIMCISI ALIMI MEZUNİYET BÖLÜMLERİ

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca anınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak gerekiyor.

MERKEZ BANKASI 10 DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI MEZUNİYET BÖLÜMLERİ

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak gerekiyor.

MERKEZ BANKASI 5 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI MEZUNİYET BÖLÜMLERİ

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak gerekiyor.

MERKEZ BANKASI KPSS, ALES, GMAT, GRE SINAV ŞARTLARI

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak gerekiyor.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI YABANCI DİL ŞARTI

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan almış olmak gerekiyor.

50 Uzman Yardımcısı Alımı ilanı için tıklayınız:

pdf.jpg

10 Denetçi Yardımcısı Alımı ilanı için tıklayınız:

pdf.jpg

5 Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı Alımı ilanı için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler