Merkez Bankası 77 Kadrolu Personel Alımı Yapacak

Merkez Bankası kadrolu personel alımı yapıyor. Yayınlanan ilana göre Merkez Bankası 77 uzman yardımcısı alımı yapacak. Merkez Bankası kadrolu personel alımı başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

32584
Daha Fazla Göster

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası personel alımı yapıyor. Merkez Bankası tarafından yayınlanan duyuruda uzman yardımcısı olarak görev yapacak 77 uzman yardımcısı alınacağı belirtildi. Uzman yardımcıları kadrolu ve tam zamanlı olarak görev yapacaklar. Merkez Bankası personelleri 675 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamının dışında bulunuyor.

Bu kapsamda Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğüne 2 , Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğüne 6 , Emisyon Genel Müdürlüğüne 5 , İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne 12 , İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne 10 , İstanbul Merkez Bankacılığı Eğitim ve Araştırma Merkezine 1 , İstatistik Genel Müdürlüğüne 9 , Muhasebe Genel Müdürlüğüne 5 , Ödeme Sistemleri Genel Müdürlüğüne 5 , Piyasalar Genel Müdürlüğüne15 , Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürlüğüne 5 , Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğüne 2 uzman yardımcısı alınacak.

Öğrenim şartı lisans mezuniyeti olarak gösteriliyor. Üniversitelerin iktisat, ekonometri, çalışma ekonomisi, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, bankacılık, finans, maliye, muhasebe, sigortacılık, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları veya bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek.

KPSS, ALES ve YDS şartı da ilanda yer alıyor. Buna göre adayların 2017 yılı KPSS P1 puan türünden veya ALES’ten en az 80 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri ve son iki yıl içinde YDS’den 80 puan almış olmaları şartı aranıyor.

Yaş şartı ise 1 Ocak 1987 ve sonrası bir tarihte doğmuş olmak gerektiği belirtiliyor. Ayrıca herhangi bir kuruma hizmet yükümlülüğünün bulunmaması da gerekiyor.

Merkez Bankası personel alımı başvuruları 24 Temmuz 2017 tarihine kadar alınacak. Adaylar bankanın internet sitesinde yer alan bağlantı aracılığıyla başvuru yapabilecekler. Başvuruların ardından adaylar mezun oldukları alanlara göre mesleki yeterlilik sınavı, test ve mülakat aşamalarından geçecekler. Merkez Bankası 77 uzman yardımcısı personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Merkez Bankası 77 Kadrolu Personel Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!